Балаклійські тарифи знову б’ють рекорди

Остання сесія Ізюмьскої районної ради, яка відбулася 18 листопада завершилася для балаклійців підвищенням тарифів на воду для населення та на тепло для бюджетних установ та інших споживачів.

Питання підняття тарифів розглядали ще навесні. Тоді депутати відкладали розгляд цих питань. Але, на їх думку, робити це постійно вони не можуть так, як за ці півроку для комунальних підприємств суттєво зросла вартість енергоносіїв, а з 1 грудня ще й збільшується розмір мінімальної заробітної плати. Тому зі старими тарифами КП «Балаклійський водоканал» та КП БРР «Балаклійські теплові мережі», за їх думкою, працювати просто не можуть. Тому депутати все ж погодилися встановити скориговані тарифи на послуги цих підприємств.

Відтепер вартість централізованого водопостачання та водовідведення для населення буде коштувати 54,40 грн/м.куб., з яких вартість централізованого водопостачання – 19,40 грн/м.куб., а централізованого водовідведення – 35,00 грн/м.куб.
Але, провівши невеликий аналіз, у нас виникли деякі питання до комунальних підприємств та депутатського корпусу:

По-перше, відповідно до останньої інформації Міністерства розвитку громад та територій України по вартості централізованого водопостачання (19,40 грн) ми знаходимося на 3 місці с заду, перед нами тільки Ужгород (25,36 грн) та Кропивницький (24,05 грн).
Вдруге, на підставі того ж джерела, по вартості централізованого водовідведення для населення ми займаємо беззаперечне перше місце. За нами тільки Кропивницький (20,45 грн). Різниця складає майже 15 грн. Склалося таке враження, що в нашій громаді мешкають мільйонери або тече артезіанська вода с іонами срібла.
Одна з причин, яку нам озвучать комунальники, що ми зрівнюємо тарифи з обласними центрами де мешкає велика кількість споживачів. Але, стає просте питання, що їм не збільшили вартість на енергоносії чи кількість тих же насосів та іншого обладнання однакова. Для порівняння в Харкові тариф на водопостачання – 16,08 грн на водовідведення – 8,93 грн. В сумі 25,01 грн. В Балаклії – 54,40 грн, що більше ніж у 2 рази…

Шановні депутати, вартість водовідведення не може  бути більше в 4 рази. Можливо потрібно розібратися, що не так в КП «Балаклійський водоканал»…
Висновки робіть самі. Ми зі своєї сторони зробимо журналістський запит на КП «Балаклійський водоканал» щодо прояснення питання підвищення тарифів на водопостачання та особливо на водовідведення.

Одне радує, що не всі депутати підтримали підвищення тарифів. Ми обов’язково їх запросимо на ефір та з’ясуємо їхню точку зору.

Що стосується вартості теплової енергії, то бюджетним установам доведеться за неї платити за тарифом 3704,48 грн/Гкал (з ПДВ), іншим споживачам – 6484,04 грн/Гкал (з ПДВ).
Відповідно, депутати вирішили на цьому етапі проблему КП БРР «Балаклійські теплові мережі» вирішити за рахунок бюджету та бізнесу. Але це також наші гроші. Можливо якщо наше місто не велике його, як смт Донець та смт П’ятигірське теж потрібно модернізувати та перестати гріти великі кубометри землі та накопичувати борги.