Частина Харківської області може залишитися без питної води
У Харківській області існує загроза припинення питного водопостачання частини споживачів Харкова та населених пунктів області в зв’язку з виникненням надзвичайної ситуації.
Про це йдеться в протоколі засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 30 листопада.
Надзвичайна ситуація виникла внаслідок зниження води нижче проектних позначок водозабірної споруди на Краснопавлівському водосховищі, що є одним з джерел централізованого господарсько-питного водопостачання Харківської області.
“Для ліквідації вищезазначеної надзвичайної ситуації (аварії у системах забезпечення населення Харківської області питною водою), необхідно підвищити рівень води у Краснопавлівському водосховищі вище мінімально допустимих проектних позначок”, – сказано в документі.
Комісія взяла до відома, що існує загроза підвищення рівня НС з “об’єктового” до “регіонального” внаслідок “можливого припинення питного водопостачання частини споживачів міста Харків та низки населених пунктів Харківської області” в разі не проведення водообміну.
Комісія також постановила за необхідності підготувати додаткові документи до Кабінету міністрів щодо виділення Держводагентству коштів із резервного фонду держбюджету у розмірі 31 млн грн для подачі води в Краснопавлівське водосховищу в обсязі 16 млн. куб. м.
Департамент економіки ОДА має підготувати проект щодо виділення коштів із резервного фонду обласного бюджету в обсязі 3 млн грн.
Краснопавлівське водосховище – наливне, вода в нього надходить із Дніпра каналом Дніпро – Донбас. За регламентом водообмін мають проводити двічі на рік – навесні та восени. Однак навесні 2021 року водоймище не поповнювали, а восени 2020 року ці роботи провели не в повному обсязі.
Краснопавлівське водосховище забезпечує водою 20% населення Харкова, Лозову та населені пункти Первомайського, Дергачівського та Харківського районів (у тому числі Пісочин, Високий, Солоницівку тощо). На даний момент наповненість водойми наближається до критичних позначок.