Через недбалість співробітників в СІЗО Харкова загинув в’язень

Співробітники державної установи “Харківський слідчий ізолятор” порушили вимоги інструкції із забезпечення відповідного режиму в СІЗО. У недбалості підозрюють старшого по корпусу та молодшого інспектора.

У грудні 2020 року між ув’язненими відбувся конфлікт. Чоловік, засуджений за пограбування, був у камері у стані алкогольного сп’яніння. Він висловив своє незадоволення стосовно ув’язненого, який перебував під вартою за вбивство. Ув’язненому був необхідний посилений нагляд за психічним станом здоров’я. Під час конфлікту він завдав засудженому тілесні ушкодження, чим заподіяв його смерть.

Зазначені співробітники СІЗО не провели ранкову перевірку ув’язнених і засуджених. У прокуратурі вважають, що не було здійснено належного приймання-здачі чергування і не забезпечили під час перевірки проведення технічного огляду камери. 

Слідство розпочато за ч. 2 ст. 367 (“службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки”) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від двох до п’яти років ув’язнення.