День Землі відзначається 20 березня

Щороку 20 березня в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку дзвонять в Дзвін миру і піднімають прапор Землі.

Щорічно 20 березня прийнято відзначати свято під назвою День Землі. Це свято було засновано в 1971 році з ініціативи ООН і несе в собі миротворчий, а також гуманістичний напрямок.

Вперше задумався про захист своєї планети американець Джон Мортон. Він в 1840 році організував компанію з висадки дерев, а в 1872 році запропонував закріпити для озеленення місцевості окремий день.

Метою даного свята є привернення уваги громадськості до нашого дому — планети Земля, змусити задуматися про дбайливе ставлення до природи і турботи один про одного.

 



 

Дату проведення свята обрали не просто так. Саме на 20 березня припадає день весняного рівнодення, пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку.

У наш час в День Землі проводять безліч екологічних і миротворчих заходів та акцій по всьому світу. Це свято є приводом зайвий раз замислитися над тим, що нас оточує. Антропогенний вплив людини завдав значної шкоди нашій планеті, що може привести до її руйнування. Наявність воєн в світі завдає природі шкоди, якої вона не може сама подолати. Внаслідок війни і антропогенного впливу людини забруднюється ґрунт, повітря і вода шкідливими і радіоактивними речовинами. Це позначається на здоров’ї та самопочутті людей.

 



 

Найбільш часто в цей день проводять конференції про природу, екологічні виставки, суботники, озеленюють вулиці. У містах зупиняють рух автотранспорту на пожвавлених вулицях, тим самим зменшуючи викиди забруднюючих речовин в повітря. Також саме в це свято протягом хвилини дзвонять в Дзвін Миру, що символізує мирне життя, дружбу всіх народів, і закликає зберігати культуру і досягнення людства.

Свято День Землі — це символ єдності, усвідомлення, що тільки об’єднаними зусиллями ще можливо боротися з глобальними екологічними і існуючими соціальними проблемами на нашій планеті.

Джерело: УкрМедіа