Харківська область отримала 9 мільярдів гривень на компенсацію різниці у тарифах

Субвенцію у розмірі 9 мільярдів 14 мільйонів 342 тисячі гривень з державного бюджету прийняли до обласного бюджету Харківської області. Зміни внесли на сесії Харківської облради 21 грудня.

Згідно з постановою Кабінету міністрів №1340 від 15 грудня, місцеві бюджети отримають 26,9 мільярда гривень субвенції. Це компенсація витрат підприємствам, які не можуть підняти тарифи на тепло та воду для населення, — вони залишилися на рівні минулого року.

За інформацією директора обласного департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Сергія Магдисюка, гроші перерахують комунальним підприємствам регіону, які надають послуги у сфері тепло- та водопостачання. Ці кошти підприємства можуть використати для погашення боргів за газ, електроенергію та ПДВ.

“Насамперед — за прямими договорами з НАК “Нафтогаз” будуть списані борги підприємств теплокомуненерго за спожитий газ у періоді 2016–2021 років. Це буде насамперед. Підприємства також можуть закривати борг, що існує сьогодні з ПДВ, якщо він є і якщо буде надано акт звірки між податковою інспекцією та підприємством, яке його закриватиме. Також підприємства — і тепло-, і водопостачання — можуть закривати борги за електроенергію”, — розповів Сергій Магдисюк.

На засіданні комісії з питань бюджету Харківської облради Магдисюк говорив, що області на повну компенсацію потрібно близько 8 мільярдів гривень. Найбільша частка компенсації припадає на Харківські теплові мережі.