Історичний виступ Зеленського в Європарламенті.

Виступ Зеленського у Європарламенті щодо наступу Росії на нашу державу та підтримки заявки України на вступ до Євросоюзу змусив аплодувати стоячи українському президенту.

Я радий, ми об’єднали сьогодні всіх вас, країни Європейського Союзу. Але я не знав, що такою ціною. Це трагедія для мене і трагедія для кожного українця.  Така висока ціна. Тисячі загиблих людей, — говорить у своєму онлайн-виступі президент.

Триває п’ять днів повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.

Зеленський вважає, що ми віддаємо сьогодні наших найкращих і найміцніших людей за цінності, за права, за свободу, просто за бажання бути рівними.

Ми часто любимо говорити, що всіх переможемо. Я радий, що ви про це не тільки говорите, але і бачите. Є такий вираз “український вибір Європи”. Те, до чого ми йшли і йдемо. Я б дуже хотів, щоб від вас до нас звучав вибір Європою.

У мене є кілька хвилин спілкуватися з вами між ракетними ударами й обстрілами.

Ранок в Україні був трагічним. Дві крилаті ракети у Харкові. Місто біля кордонів з Російською Федерацією. Місто, де найбільша кількість університетів в нашій країні.

Молодь яскрава, розумна, яка збиралась на всі свята на найбільшій площі державі — Площі Свободи. Це найбільша площа Європи. А зранку там були ракети. Десятки жертв. Ось така ціна свободи.

Відсьогодні кожна площа називатиметься Площею Свободи.

Ніхто не зламає нас. Ми сильні, ми українці.

У нас є бажання, щоб наші діти жили. Вчора 16 дітей загинуло. І знову президент Путін скаже, що це якась там операція і вони б’ють по військовій інфраструктурі. Де наші діти? На яких військових заводах працюють? На яких ракетах вони, може, вони у танках їздять?

У нас дуже вмотивований народ. Ми боремось за нашу свободу. А зараз ми боремось за виживання.

А також за те, щоб бути рівнозначними членами Євросоюзу. Сьогодні ми показуємо, що такі ж, як ви. З нами ЄС буде точно міцнішим. Без вас Україна буде самотньою. Ми довели свою силу. Довели, що ми, як мінімум, такі самі, як ви.

Доведіть, що ви разом з нами, що ви нас не відпускаєте, що ви дійсно європейці. Тоді життя переможе смерть, а світ темряву. Слава Україні!