Кредитні гарантії від США мають зміцнити обороноздатність України

Уряд США офіційно заявив, що готовий надати Україні кредитні гарантії в обсязі 1 мільярда доларів, що будуть спрямовані на зростання її економічного потенціалу та обороноспроможності. Про це стало відомо після заяви державного секретаря США Ентоні Блінкена, який наголосив на необхідності спільних зусиль щодо зміцнення України в економічному плані в умовах постійного стану напруги та дестабілізуючих дій з боку Росії.

Основні тези

Чергова ініціатива Сполучених Штатів розглядається як поєднання із вектором взаємних дій між Україною, МВФ, країнами G7 та іншими міжнародними організаціями, що вже понад 7 років спільно працюють в даному напрямку.

Вочевидь, захід розуміє необхідність загальної консолідації, як фінансової, так і організаційної, для розв’язання проблеми російської загрози у Східній Європі. Головною метою є зміцнення економіки України та її здатності ефективно протистояти у нав’язаній РФ гібридній війні.

Нагадаємо, що подібна ініціатива не є першою. Протягом останніх 7 років США надали вже 3 гарантії суверенних кредитів. Це відбулося в проміжок з 2014 по 2016 роки. Таким чином, це вже 4-ті кредитні гарантії, спрямовані насамперед на стабілізацію України на міжнародних фінансових ринках, у перш за все це стосується її співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Міністерство фінансів подякувало Сполученим Штатам за даний крок, а також за багаторічне співробітництво в фінансових та дипломатичних напрямках, що, безумовно, стало запорукою економічної стабілізації України в перші роки російської агресії.

Більше інформації про останні політичні новини, зокрема щодо американського політичного вектора, можна дізнатися на інформаційному порталі https://novynarnia.com/category/world/america/.

Не тільки США

Слід нагадати, що окрім Сполучених Штатів, ще ряд європейських країн та організацій висловили обіцянку надати Україні допомогу фінансового характеру, що є важливим кроком на зустріч в умовах дестабілізації української економіки, спровокованої російською агресією та провокаціями на кордоні в останні місяці.

Зокрема, Франція зобов’язалась надати кредит розміром 1,2 мільярда євро на програмне (бюджетне) фінансування. А саме 1 млрд. євро розглядається як фінансові гарантії, а 200 млн. євро як кредит. Це означає, що Україна надалі зможе використовувати ці гарантії для отримання пільгових кредитів у французьких фінансових установах.

Крім того, Канада пообіцяла надати позику у розмірі 500 млн. канадських доларів, а також летальну зброю та боєприпаси на загальну суму 7,8 млн. канадських доларів. Не залишається стороннім у даному питанні і Євросоюз. Була підтримана пропозиція Єврокомісії щодо надання Україні фінансової допомоги на суму 1,2 мільярди євро.

У підсумку

Можна зробити висновок щодо цілковитої консолідації головних гравців західного світу у питанні спільної проблеми російської агресії на Сході Європи та розуміння значущості України в даному аспекті та важливості її економічної та політичної потужності в перспективі подальшого протистояння.