На дорогах Харківської області встановлять ще 7 систем габаритного контролю

У Харківській області система автоматичного зважування в русі і габаритного контролю встановлена ​​на трасі Н-26 Чугуїв – Мілове (км 8 + 705). Вона працює з минулого року. Ще сім таких систем планують встановити. Про це повідомили в Службі автомобільних доріг в Харківській області.

Системи встановлять на таких дорогах:

  • Р-51 Мерефа – Лозова – Павлоград (Лелюки);
  • М-03 Київ – Харків – Довжанський (Кам’яна Яруга);
  • Р-46 Харків – Охтирка (Богодухів і Подвірки);
  • Р-51 Мерефа – Лозова – Павлоград (Нова Іванівка);
  • Н-26 Чугуїв – Мілове (Петропавлівка);
  • М-03 Київ – Харків – Довжанський (Кам’янка – Ізюм).

“Система WiM – ефективний інструмент прямого стягнення штрафів за перевищення габаритно-вагових норм. На сьогодні працює в тестовому режимі, всі дані з доріг передаються в Укртрансбезпеки”, – пояснили в Службі автомобільних доріг регіону.

Фіксує рух система цілодобово в режимі реального часу. Відбувається фіксація за допомогою обладнання, встановленого в верхньому шарі покриття автомобільних доріг або на прогонових будовах мостів і шляхопроводів.

Навантаження на кожну вісь вимірюють в трьох послідовних точках. Система зчитує номерний знак, габаритні розміри, загальну масу, навантаження на кожну вісь і кожне колесо окремо, кількість осей, швидкість руху.

У Службі автомобільних доріг у Харківській області нагадали: з 1 жовтня в Україні вступає в дію закон про габаритно-ваговий контроль, яким встановлюються штрафи за порушення в сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою фото-, відеозйомки.

Також вводяться штрафи для водіїв транспортних засобів за відмову зупинятися на вимогу представників Укртрансбезеки, внесення в накладну недостовірних відомостей про масу і габаритах вантажу.