На Харківщині ліквідували шахрайську схему в Інтернеті, організовану ув’язненим

Серед постраждалих від «схеми» – громадяни України та іноземці. Використовуючи підроблену сторінку доставки торгових онлайн-майданчиків, зловмисники отримували від потерпілих реквізити їх банківських карток і надалі привласнювали гроші. Про це повідомили у відділі комунікації поліції в Харківській області.

Організував схему 20-річний хлопець, який зараз перебуває під вартою в слідчому ізоляторі.

До протиправної діяльності фігурант привернув своїх співкамерників, які спільно підшукували «робочих» в Інтернеті. Більшість з учасників злочинної організації займалися пошуком потенційних потерпілих.

Фігуранти реєструвалися на торгової онлайн-майданчику. Для здійснення платежу або для продажу товару зловмисники відправляли постраждалим посилання на фішингову сторінку заповнення реквізитів банківської карти.

Решта членів групи за допомогою різних платіжних систем оформляли перекази грошей з банківських карток потерпілих на підконтрольні організатору рахунку.

За оперативними даними, сума збитків становить 18 000 000 гривень.

Також встановлено, що зловмисники використовували зазначену схему і для іноземних Інтернет-майданчиків. Серед ошуканих – громадяни Іспанії, Португалії, Сінгапуру, Австралії та інших країн.

Працівники поліції провели 24 обшуки в слідчому ізоляторі і в будинках фігурантів. Вилучено комп’ютерну техніку та мобільні телефони.

Учасників угруповання затримали в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України.

Зараз дев’яти фігурантам оголошено про підозру по ст. 255 (створення, керівництво злочинною організацією, а також участь в ній), ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Підозрюваним загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.