«Небезпечні збудники», — США розкрили секрет про біолабораторії Пентагону на території України

Американці відповіли на вкид ОПЗЖ, який повторює російську дезінформацію

   

Посольство США спростувало повідомлення про нібитонаявність в Україні американських військових біолабораторій і заявило, що такі «вкиди» повторюють російську дезінформацію.

Про це йдеться у заяві посольства США у Facebook.

«Посольство США хотіло б ствердити реальний стан речей щодо поширення дезінформації, яка кружляє у деяких колах України, наслідуючи російську дезінформацію щодо справжнього американсько-українського партнерства у зменшенні біологічних загроз», – зазначається в повідомленні.

У заяві зазначається, що біолабораторії США в Україні працюють відповідно до міждержавних угод і програми боротьби з біологічною загрозою. Головна мета співпраці —  проведення мирних досліджень та розробка вакцин.

«Ми також працюємо з нашими українськими партнерами, щоб розвинути здатність України виявляти спалахи, спричинені небезпечними патогенами, перш ніж вони становитимуть загрозу безпеці чи стабільності, — йдеться у відповіді американців.

Посольство США стверджує, що версія про «загрозу, яка циркулює в деяких колах України» є наслідком російської дезінформації щодо справжнього американо-українського партнерства.

Зазначимо, що заяву про буцімто наявність в Україні американських військових біолабораторій зробив голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук. Український політик поширює дезінформацію, повторюючи російські вкиди.

Всім поширювачам дезінформації про біолабораторії дипломати США порадили детальніше почитати опис «Програми щодо зниження біологічної загрози». У її рамках Штати почали будувати для Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів біологічні лабораторії в Україні. І не 15, а всього дві — у Києві та Одесі.

Дипломати також зазначили, що спільний Міжнародний науково-технічний центр, про який заявляв Медведчук, діє відповідно до міжнародної угоди 1993 року. Співзасновниками біологічного центру є Азербайджан, ЄС, Грузія, Молдова, Україна, США і Узбекистан.

Автор: Znaj.ua