Погода в Харкові на місяць

Погода в Харкові: яким буде травень?

Травень часто дивує своєю погодою: теплий сонячний день може несподівано закінчитись проливним дощем. Тривалість дня збільшується, а температура постійно нагадує про швидкий прихід літа. Завдяки прогнозу синоптиків жителі міста дізнаються, як буде змінюватись погода Харків на місяць .

Клімат Харківської області

Харківщина знаходиться під впливом помірно-континентального клімату. В обласному центрі та приміських околицях він зазвичай м’якший, ніж у північній частині. В січні середня температура складає -7ºС, а в найтепліший місяць літа (липень) піднімається до +21ºС. Опадів на рік випадає від 400 до 650 мм. Найбільшу кількість фіксують в теплий період (з квітня по жовтень). Західні вітри панують влітку, а східні і північно-східні – в інші пори року. Як же змінюється погода в Харківській області протягом всього року?

  1. Зима настає в грудні, коли середня температура падає нижче нуля. Сніговий покрив може з’явитися дещо пізніше. Через вплив сибірського антициклону в Харківській області фіксувалися морози до -30ºС. Під час зими холодна погода змінюється на атлантичне тепло, саме тому періодичні відлиги і похолодання – часте явище. При відлигах, а також в сильні морози часто спостерігаються тумани. Зазвичай, кліматична зима продовжується 120 днів, а найтеплішим місяцем є грудень.
  2. Весна починається у березні, хоча сніговий покрив може протриматись довше. Сонце піднімається вище, сильніше прогріває землю і пробуджує природу від зимового сну. Березень вважається найсухішим місяцем року. Холод може ненадовго повернутись в квітні, але таке явище стає рідкістю. В квітні розпускаються дерева, поступово збільшується тривалість дня і зникають нічні заморозки.
  3. Літо починає нагадувати про свій прихід ще у травні, а закінчується в кінці вересня. Перша його кліматична частина (травень-червень) відзначається вологістю, а наступна (з липня по вересень) – сухістю. Серединою цих сезонів можна вважати точку літнього сонцестояння. Повітряні маси з Атлантичного океану приносять опади у вигляді дощів, також часто виникають грози. Літо зазвичай жарке, а найспекотніші місяці – липень та серпень. Температура повітря іноді може наближатись до вражаючих +40ºС, а +30ºС в цей період року нікого не здивують.
  4. Осінь в Харківській області – це період контрастів. Вересень намагається якомога довше зберегти літнє тепло, а листопад вже набуває зимових рис. Жовтень відзначається мінливістю погоди: від “бабиного літа” до прохолодних днів з дощем. Висота Сонця восени знижується більш ніж у два рази. Внаслідок цього падає температура повітря, атлантичні циклони стають активнішими. Початок осені часто буває дощовим, а в листопаді під ногами іноді з’являється перший сніговий покрив.

Прогноз погоди в Харкові

Травень обіцяє стабільне підвищення показників температури до літніх, хоча від дощових днів ніхто не застрахований. Засмучуватись не варто, адже народні прикмети говорять, що травневі опади обіцяють влітку щедрий урожай. Підготуватися до будь-яких сюрпризів містянам допоможе погода в Харкові на місяць:

  • початок травня принесе сонячні дні та поступовий ріст температури;
  • друга декада місяця у Харкові буде дощовою та принесе незначне зниження температури, яка вдень триматиметься на рівні 14-20°С. Дощі очікуються 15-го та 18-го травня. Вночі стовпчики термометрів опустяться до 7-8°С тепла;
  • мінливу погоду також готує кінець весни. Вірогідність опадів буде високою 23-го, 25-го та в останні два дні травня. Варто відзначити, що температура все-таки перевалить за 20°С і триматиметься на такому рівні аж до довгоочікуваного початку літа.

Сильних поривів вітру не прогнозується, їхня швидкість місцями досягатиме 9 м/с. Рівень атмосферного тиску буде знаходитися в межах 744 мм рт. ст. – 756 мм рт. ст., а вологість повітря в певні дні зростатиме до 55%. За прогнозами синоптиків, найтеплішим днем стане 29 травня з температурою в +24°С, а найбільш прохолодними будуть ночі середини місяця з показниками +7-8°С.

Згідно з народними прикметами, теплий початок травня обіцяє холодний кінець місяця і навпаки. Дощова погода в травні повинна стати причиною хорошого врожаю, а засуха не принесе родючості та достатку плодів.

Побудувати плани на травень можна, прослідкувавши, якою буде погода на місяць Харків. На сайті “Погоднік” також доступні більш точні короткострокові прогнози на вихідні та на наступний тиждень для всіх куточків України. Для особливо чутливих людей, самопочуття яких може різко погіршуватись через зміни погоди за вікном, актуальними стануть календарі магнітних бур. Також протягом травня варто слідкувати за поведінкою Місяця та фазами його активності. Вплив цього загадкового супутника Землі на організм людини іноді буває вкрай непередбачуваним.