Чиновники Харківської міськради продавали відходи асфальту за безцін

Сума завданих збитків склала понад 5 мільйонів гривень.

Заходи проводилися слідчими слідчого управління ГУНП в Харківській  області під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області спільно зі співробітниками Управління Служби безпеки України в Харківській області в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці встановили, що протягом 2016-2018 років керівники одного з Департаментів Харківської міської ради  під час  проведення капітальних ремонтів дорожнього покриття вулиць Харкова передавали  одному з приватних підприємств відходи від фрезерування асфальтобетонного покриття для їх подальшої переробки та використання за цінами, що були в п’ять разів нижчі за ринкові. Подальша реалізація матеріалів здійснювалася вже за реальною вартістю, а отримані гроші організатори злочинної діяльності привласнювали собі. Жодних прав розпоряджатися матеріалами будівництва службові особи не мали.

   

В результаті дій посадовців було розтрачено комунальне майно на суму близько 5,3 мільйонів гривень, що призвело до додаткових витрат бюджетних коштів у вказаній сумі для виконання робіт з капітального ремонту та реконструкції дорожнього покриття вулиць міста.

Під час проведення обшуків за місцями роботи та мешкання учасників незаконної діяльності правоохоронці вилучили документацію, яка підтверджує здійснення оборудки.

На даний час двом чиновникам повідомлено про підозру у скоєннізлочину. Вирішується питання щодо обрання їм міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та оголошення підозри іншим учасникам правопорушення.

Слідчі дії тривають.

Відділ комунікації поліції Харківської області