Кишкова паличка та погана вода: На Харківщині перевірили навчальні заклади

У першому півріччі в Харківській області фахівці дослідили 394 дитячі навчальні заклади, з яких у 188 (53,9%) виявили відхилення від нормативних вимог.

За даними центру, під час  досліджень питної води перевищення показників епідемічної безпеки виявлено у 21 закладі (8% із кількості обстежених), за санітарно-хімічними показниками — у 28 закладах (16,8% із числа обстежених) семи районів області (Вовчанський, Ізюмський, Близнюківський, Лозівський, Борівський, Валківський, Харківський) та місті Лозова.

  

За результатами досліджень змивів на харчоблоках виявлені бактерії кишкової палички у 88 закладах (25,5% із числа обстежених) в дев’яти районах області (Борівський, Красноградський, Кегичівський, Нововодолазький, Балаклійський, Дергачівський, Золочівський, Сахновщинський, Вовчанський), містах Харків та Люботин.

При дослідженні готових страв за мікробіологічними показниками у 11 закладах (3,2% із числа обстежених) двох районів області (Борівський, Куп’янський) та в Харкові результати не відповідали вимогам нормативної документації.

Крім того, у 23 дитячих дошкільних закладах (19,8% із числа обстежених) та в 41 школі (35,3% із числа обстежених) шести районів області (Ізюмський, Барвінківський, Борівський, Первомайський, Балаклійський, Кегичівський), містах Ізюм та Люботин виявлений ентеробіоз у 211 дітей та дев’яти осіб персоналу. 

Також встановлено, що нормативні рівні освітленості не були забезпечені у восьми закладах (3,2% із числа обстежених) трьох районів області (Золочівський, Зачепилівський, Куп’янський) та в Ізюмі, не дотримуються параметри мікроклімату в дев’яти закладах  (6,6% із числа обстежених) двох районів області (Куп’янський, Краснокутський) та в Харкові.

Джерело: Депо