КМУ дозволив продавцям округляти суму розрахунків

Тепер касири зможуть округляти платіж, якщо у них не виявиться дрібних монет.

Кабінет міністрів України своєю постановою №168 вніс правки до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів. Згідно з ним касирів зобов’яжуть округляти загальні суми розрахунків у розрахунковому документі у разі відсутності в касі дрібних монет для видачі здачі.

Постанова узгоджена з документом Національного банку України від 15 березня 2018 року №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів» (округлення сум в чеках).

Повідомлення про це опублікувала прес-служба уряду. Зазначається, що нові правила набирають чинності з дня опублікування.

  

Також в рамках змін, касири при розрахунку будуть зобов’язані приймати без обмежень всі банкноти і монети будь-яких номіналів, які не викликають сумнівів у справжності. Особливий пункт у постанові виділено зобов’язанням забезпечувати наявність у касі достатньої кількості банкнот і монет для видачі здачі.

В рамках зазначеної постанови окрім зазначених змін було скасовано зобов’язання мати при касі Книгу відгуків та пропозицій.

Додамо, з 1 липня 2018 року в Україні введені правила заокруглення сум при розрахунках готівкою. Це пояснюють відмовою від карбування монет в 1, 2, 5 і 25 копійок. Так, продавцям і покупцям дозволили округляти суму до числа, кратного 10.

Правила округлення НБУ введені наступні:

  

  • сума, яка закінчується цифрою від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої, кратної суми 10;
  • сума, яка закінчується цифрою від 5 до 9 копійок, округлюється в бік збільшення до найближчого суми, кратної 10.

Таким чином, суму в 7,55 гривень продавець може округлити до 7,60 гривень, а 7,52 до 7,50 гривень.

Джерело: Укр Медіа