МВФ припинив видачу кредитів Україні

Керівництво кредитора прийняло рішення поспостерігати за ситуацією, що склалася з відміною ст. 368-2 КК України, і лише після її врегулювання перевести черговий транш.

Міжнародний валютний фонд переніс термін надання Україні чергового кредитного траншу загальною сумою в 500 млн доларів.

Таким чином керівництво фінансової установи відреагувало на скасування в Конституційному суді України статті 368-2 Кримінального кодексу (щодо відповідальності за незаконне збагачення), внаслідок чого вся боротьба з корупцією в Україні була поставлена під загрозу.

  

Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов з посиланням на свої джерела в уряді.

Він зазначив, що в Міністерстві фінансів таку реакцію кредитора назвали «очевидною», оскільки боротьба з корупцією була одним з основних маркерів МВФ для України протягом кількох кредитних програм.

Також, за відомостями журналіста, всі подані у Верховну Раду проекти про поновлення статті 368-2 КК не влаштовують кредитора, оскільки в цих документах також містяться формулювання, які дають знову скасувати статтю через суд. Зокрема, МВФ розкритикували проект президента Петра Порошенка щодо поновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення державних службовців.

11 березня місія Міжнародного валютного фонду прибула до України з метою обговорювання реалізації низки фінансових реформ.

  

Кілька законопроектів, що передбачають точкові зміни у фінансовій політиці, були подані на обговорювання до профільних комітетів українського парламенту. Найбільшу увагу комісія кредитора звертала на необхідність прийняття законопроекту №2413. Документ передбачає консолідацію функцій з державного регулювання ринків фінансових послуг.

Джерело: UkrMedia