На Харківщині посадовців лісгоспу підозрюють у знищенні лісу на 6 млн грн

Прокуратурою області повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України (розтрата державного майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем вчинена за попередньою змовою групою осіб) 5-ти службовим особам ДП «Красноградське лісове господарство».

За інформацією прокурора Харківської області Олександра Фільчакова, встановлено, що службові особи  ДП «Красноградське лісове господарство» в період з 17 вересня 2018 року по 10 вересня 2019 року, діючи за попередньою змовою з корисливих мотивів, здійснили розтрату ввіреного ним майна, а саме багаторічних насаджень (665 дерев, переважно дубів) шляхом їх незаконної вирубки на території вищевказаного лісового господарства, внаслідок чого державі завдано збитків на суму 6,28 млн грн.

Так, на території Наталинського лісництва ДП «Красноградське лісове господарство» незаконно вирублено 193 дерев, внаслідок чого державі завдано збитків на суму 2,3 млн грн. На території Зачепилівського лісництва ДП «Красноградське лісове господарство» – 247 дерев, державі завдано збитків на суму 1,3 млн грн. На території Старовірівського лісництва ДП «Красноградське лісове господарство» – 225 дерев, державі завдано збитків на суму 2,6 млн грн.

Правоохоронці 17 жовтня провели обшуки у приміщеннях ДП «Красноградське лісове господарство» та за місцем мешкання службових осіб державного підприємства. Прокуратурою області повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України: заступнику директора державного підприємства, головному лісничому та трьом майстрам лісу.

   

Підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Вказане кримінальне провадження розслідує територіальне управління ДБР у м. Полтаві, оперативний супровід УСБУ в Харківській області. Процесуальне керівництво здійснює прокуратура Харківської області. Досудове розслідування триває.

Джерело: Депо