На Харківщині три людини заразилися небезпечною інфекцією

У 2019 році в Харківській області зафіксували три випадки інфікування лептоспірозом

За даними центру, двоє хворих інфікувалися під час риболовлі на Печенізькому водосховищі у Вовчанському районі, ще один під час риболовлі на ставку у Дворічанському районі.

У лабцентрі зазначили, що природні осередки лептоспірозу виявлені у 22 районах області та околицях Харкова, більшість з них поблизу заплав річок і деяких ставків. У межах цих осередків розташовані 76 населених пунктів.

«Значну епідемічну загрозу становлять осередки у місцях масового відпочинку населення – біля Печенізького та Оскільського водосховищ, рекреаційної зони вздовж річки Сіверський Донець на території Чугуївського, Зміївського, Балаклійського районів», — зазначили фахівці.

 



 

За результатами лабораторних досліджень у 2019 році позитивні результати  на лептоспіроз отримані від дрібних ссавців, яких відловили у селищі Стариця та місті Вовчанськ Вовчанського району, смт Кегичівка, с. Маховик Красноградського району, с. Залінійне Зачепилівського району, с. Березівка Золочівського району.

Лептоспіроз — спільне для людей та тварин особливо небезпечне інфекційне захворювання, під час якого уражуються нирки, печінка, нервова система та летальність сягає понад 10%. Джерелом інфекції для людини стають дрібні ссавці, можуть бути й свійські тварини. Захворювання має виражену літньо-осінню сезонність.

Зараження людей відбувається при сінокосі та під час випасу тварин на луках, риболовлі та купання у відкритих водоймах, куди збудник потрапляє з виділеннями ссавців та інших тварин.

 



 

До організму людини лептоспіри потрапляють через мікротравми шкіри, слизові оболонки, при ковтанні інфікованої води. Перші ознаки захворювання виникають через 1-2 тижні після інфікування у вигляді підвищення температури тіла, сильного головного болю та болю у м’язах ніг, крововиливу в склери очей та висипання на шкірі, ознак жовтяниці.

Джерело: Депо