НАБУ затримало на хабарі голову ОДА

   

Він вимагав 1,8 млн гривень хабаря

Національне антикорупційне бюро повідомило про затримання голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрія Балоняна при отриманні хабаря. Посадовець вимагав 1,8 млн гривень.

Разом з чиновником затримали ще одного посадовця цієї ж ОДА.

«Як встановило слідство, чиновники у змові запропонували керівникові регіонального осередку одного з органів державної влади в області надати їм неправомірну вигоду в 1,8 млн грн в обмін на невчинення перешкод у його діяльності. За умовами «пропозиції», кошти мали передаватися траншами», — повідомили у НАБУ.

Перший транш у 100 тисяч гривень посадовці ОДА отримали в червні 2020 року, що зафіксовано в матеріалах слідства. Під час передачі другого — у 250 тисяч гривень — їх викрито на гарячому.

Голову ОДА та його пособника, посадовця цієї ж ОДА, затримано в порядку ст. 208 КПК України. Наразі правоохоронці проводять невідкладні слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин вчинення злочину. Деталі у НАБУ обіцяють згодом.

Вдень 25 червня ЗМІ писали, що співробітники СБУ та НАБУ проводили обшуки також в приміщенні Кіровоградської ОДА та безпосередньо за місцем проживання глави області Андрія Балоня.

Автор: РБК-Україна