Нардепи затвердили офіційне «Ні!» Олександру Лукашенку

   

228 парламентарів проголосували «за» відповідний законопроект

Символічне перефарбування сесійної зали у кольори  прапору Білорусі, яким відзначився перший пленарний тиждень після виходу нардепів з літніх канікул, стало першою частиною офіційного невизнання результатів президентських виборів у сусідній Білорусі. Вирішальний документ був затверджений Парламентом України в ході пленарного засідання, що розпочалося 15 вересня о 10.00.

Переважна більшість парламентарів виступили за підтримку проекту Постанови про Заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Республіці Білорусь № 3053а – щодо невизнання результатів виборів президента, проведених у сусідній державі, та вимогою демократичного процесу перевиборів.

«Єдиний вихід із кровопролиття, яке готується зараз в Білорусі – це законні чесні вибори. Ми запізнилися, але краще в цій ситуації – єдина позиція Парламенту для того, щоб білоруський народ відчував себе хазяїном на своїй землі», — зазначає заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

Абсолютну підтримку законопроекту висловили і члени депутатської групи «За майбутнє».

«Уже більше місяця білоруси на своїх Майданах – декілька людей було вбито, сотні людей скалічено, 7 тисяч людей побували за гратами. Пан Лукашенко – це вбивця не одного білоруса», – відзначив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Ігор Гузь.   

Проектом Постанови пропонується схвалити Заяву Верховної Ради, у якій міститься оцінка поточної ситуації, засуджуються методи білоруської влади, висловлюється неприпустимість залучення сил РФ, а також заклик до вирішення кризи із залученням незалежних міжнародних посередників.

Згідно документу, ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття, а Голова Верховної Ради має забезпечити невідкладне направлення тексту Заяви до Парламентів іноземних держав та міжнародних парламентських організацій.

Автор: Znaj.ua