Нова пожежа та ще більше радіації – пекельне полум’я з’їдає Чорнобильську зону, закривайте вікна

Кадри просто з самого пекла з’явилися в мережі

   

Виконувач обов’язків голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов заявив, що ситуація з пожежею, яка спалахнула в Чорнобильській зоні відчуження, погіршується з кожною годиною.

Про це він написав на власній Facebook-сторінці.

«Ситуація складна. Вогонь поширився на Чорнобильську зону 20 гектарів, але загалом палає більше 100 гектарів. Як це зараз часто буває, спочатку хтось підпалив траву, а потім вогонь перекинувся і на дерева… Є погані новини — у центрі пожежі радіація вище норми. Як ви бачите на відео, показники приладу становлять 2,3 при нормі 0,14», — написав він.

Вогнеборці продовжують боротися з пожежою, яка виникла у Чорнобильській зоні. Ситуація складна. Вогонь поширився на Чернобильску зону 20 гектарів, але загалом палає більше 100 гектарів. Як це зараз часто буває, спочатку хтось підпалив траву, а потім вогонь перекинувся і на дерева…Є погані новини — у центрі пожежі радіація вище норми. Як ви бачите на відео, показники приладу становлять 2,3 при нормі 0,14. Але така ситуація тільки в осередку пожежі.На жаль, руки в нас зазвичай доходять до реформ лише тоді, коли трапляється біда. Проблема підпалів трави несвідомими громадянами навесні та восени в нас давно вже стоїть дуже гостро. Втім, штраф за таке порушення досі складає лише 175 грн. І кожен рік ми бачимо одну й ту саму картину — в усіх регіонах палають поля, очерет, ліси. Це варварство необхідно нарешті вже припиняти. На першому ж засіданні парламенту депутати мають суттєво підняти штрафи за підпал трави. За відсутність маски зараз вас можуть покарати на 17 тисяч гривень. А за підпал, який може забрати чиєсь життя (як вже недавно відбулося на Житомирщині), штраф мізерний. Так тривати більше не може. Штрафи за підпали мають бути збільшені у 50-100 разів.Відповідні законопроекти є. Сподіваюся, вони будуть проголосовані. Інакше масштабні пожежі будуть і надалі відбуватися кожної осені та весни.

Опубліковано Єгором Фірсовим Неділя, 5 квітня 2020 р.

Водночас на сайті ГУ ДСНС України повідомили, що наразі гасінні пожежі відбувається у двох осередках:

  • між с. Володимирівка та с. Жовтневе Котовського лісництва на площі близько 20 га. До гасіння залучено 124 чоловік та 28 одиниць техніки, в тому числі 2 літаки АН – 32П та вертоліт МІ – 8.
  • поблизу с. Рагівка Котовського лісництва на площі близько 5 га. До гасіння залучено 14 рятувальників та 4 одиниці техніки.

Автор: Znaj.ua