Попередьте близьких: як шахраї за новими схемами наживаються на довірі українців

   

Шахраї крадуть дані українців з телефонів і створюють фейкові перекази

Шахраї заради наживи придумують все нові і нові схеми і часто «грають» на довірі простих людей. Аферисти вже навчилися впроваджувати в Телефони шкідливі додатки, створюють цілі сайти і користуються довірою потенційних жертв.

Станьте тестувальником за гроші

Щоб втратити всі гроші з карти, не обов’язково називати шахраям паролі та пін-коди, для цього іноді достатньо всього лише зайти на шкідливий сайт або завантажити шкідливу програму. Потім, що б ви не робили на своєму комп’ютері або телефоні, шахраї будуть бачити кожен крок. Аферистам безпосередньо буде складно змусити вас встановити на телефон шкідливий додаток, тому вони придумують різні хитрощі. Наприклад, пропонують вам зробити це за гроші, нібито, щоб протестувати новий продукт.

Про таку схему кілька днів тому написав українець Станіслав Кірєєв. Йому запропонували за 500 грн встановити «новий додаток OLX» і виконати кілька простих дій. Щоб надіслати винагороду, у потенційної жертви заздалегідь попросили номер картки.

Переведи гроші і Залишся без копійки

Ще один спосіб обману-фейкові сайти з переказу коштів. Зовні вони практично нічим не відрізняються від справжніх, при цьому якщо ви введете свої дані, то ризикуєте зовсім втратити всі кошти. «Шахраї створюють для вас фальшиві сайти. Працюють вони за двома схемами. Перший крок-створити вітрину. Дизайн повинен нагадувати вже існуючі сайти, вселяти довіру. Для цього на головній сторінці розміщують логотип великої платіжної системи або банку, що нібито підтверджує партнерство з ними. Далі або потрібно «пришити» до сайту спеціальну програму, яка буде красти дані карти, або розмістити реальні контакти і збирати оплату за неіснуючий товар», — йдеться в посту кіберполіції в соцмережах. Найчастіше, після скарги правоохоронцям, кіберполіція сайт закриває, але вже через кілька днів шахраї відкривають схожий з іншою адресою.

Фішингові сайти (від англійського слова» рибалити») крадуть дані карти. Довірлива жертва думає, що вводить дані своєї карти, номер, термін дії, CVV-код і пароль для того, щоб оплатити на сайті, наприклад, куртку. Всю інформацію копіює спеціальна програма, а потім з карти знімають гроші.

Щоб » врятуватися «від шахраїв, краще користуватися магазинами, адреси яких знаходяться на доменах» ua «або»com». Також в поліції радять користуватися українськими ресурсами (їх легше потім простежити і притягнути до відповідальності людей, які за ними стоять). Важливо також ознайомитися з відгуками тих, хто вже користувався сайтом. Причому не варто звертати увагу на відгуки безпосередньо на майданчику магазину – знайдіть За назвою магазину згадки про нього в соціальних мережах, на форумах або в ЗМІ.

Важливо не використовувати основну карту для платежів онлайн, радить операційний директор 10guards Віталій Якушев. Для цього можна завести окремий рахунок, розрахований спеціально для покупок в мережі. Поповнювати його варто тільки в той момент, коли ви збираєтеся що-небудь купувати.

Автор: Znaj.ua