Рада Європи висловила свою думку щодо «мовного закону» України

В Європі закликали український парламент перенести розгляд «мовного закону».

Парламент України не повинен розглядати мовний закон під час передвиборчої кампанії, вважає комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович.

Про це повідомляє прес-служба Ради Європи.

  

«Обговорюючи будь-який новий закон або реформування політики щодо використання мов, держави-члени Ради Європи повинні ретельно збалансувати легітимну мету підтримки державної мови та обов’язок захищати і підтримувати використання мов меншин й зберігати культурну різноманітність», — зазначає Міятович.

Комісар зазначила, що різні мовні групи повинні бути ефективно залучені в процес розробки таких законів і політики і їхні погляди мають бути належним чином враховані.

«В контексті виборчої кампанії такі дискусії часто стають поляризованими і не сприяють прийняттю збалансованих рішень. Я закликаю український парламент перенести прийняття цього важливого законодавства на післявиборчий період», — закликала Міятович.

  

Відзначимо, 12 березня Верховна Рада почала розглядати поправки до мовного закону. Поки нардепи розглянули близько 40 поправок з двох тисяч.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала за основу в першому читанні законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної» 4 вересня 2018 року.

Пізніше комітет Верховної Ради з питань культури і духовності прибрав із законопроекту про державну мову норму про кримінальну відповідальність.

Джерело: Укр Медіа