Рішення попередників – незаконні.

Спілкуючись з мешканцями Балаклійського району, надходить велика кількість питань, яка стосується органів державної влади на місцях та органів місцевого самоврядування. З метою зняття інформаційного вакууму, кореспондентом «Дані-інфо», проведено зустріч з заступником голови Балаклійської районної державної адміністрації — Сергієм Полтораком, який відповів на низку актуальних питань.

 З 1 квітня вступає в дію другий етап медичної реформи в Україні і мешканці району занепокоєні тим що це призведе лише до закриття поліклінічних відділень в населених пунктах району та ніяким чином не покращить надання послуг населенню.

   

Президент України В.Зеленський офіційно зробив заяву, що відповідно до медичної реформи, не один заклад медицини не планується закривати, а лише покращить матеріальне забезпечення медичних закладів. Чи заплановано закриття медичних закладів в нашому районі?

С.П. Так з 1 квітня стартує другий етап медичної реформи і керівником районної лікарні Руденко М.О. заплановано проведення ряд заходів які я б назвав оптимізацією, а не закриттям. Це поліклінічні відділення в Андріївці, Савинцях та Петрівську. Крім того, планується скорочення медичного персоналу в самій районній лікарні. Це зумовлено критичним станом з фінансуванням цієї галузі в районі. Тих коштів що виділяється державою, вистачає на покриття близько 70% видатків, а решту вимушені дофінансовувати з районного бюджету.

Чи вам відома позиція керівництва ОДА, адже з їх публічних виступів відомо про категоричну позицію Олексія Кучера «не закривати жодного закладу в Харківській області». Та, з метою фінансової підтримки медичних закладів районів, сесією обласної ради планується виділити близько 560 млн. гривень? Скільки із цих коштів заплановано медичним закладам нашого Балаклійського району?

С.П. Щодо оплати праці медичним працівникам та інших гарантованих видатків то коштів на це не передбачається. На даний час мені про це нічого не відомо. Можу підтвердити надання фінансування в розмірі 20 млн. грн на проведення ремонту приймального відділення районної лікарні. А тому оптимізація не відміняється, якщо не буде інших рішень, що до проведення реформи на найвищому рівні держави.

Багато питань у мешканців району щодо завершення реформи з децентралізації та формування ОТГ. Чи змінено керівний склад робочої групи з децентралізації при районній адміністрації? Який варіант на вашу думку оптимальний при створенні ОТГ в районі?

С.П. По перше, керівництво районної групи зі створення ОТГ в районі після звільнення голови РДА та обрання Літвінова О.М. Народним депутатом України не змінювалось. Та на мою думку, дана група була створена попередниками не законно. Надійшла вказівка «з верху» колишнього керівника області, яку було терміново виконано, а законодавчої підстави, яка регулює створення та порядок роботи цих груп не існує.

По-друге, я особисто переконаний що на краще було б створювати по принципу «один район – одна громада», але після утворення та відокремлення Донецької ОТГ (більше половини надходжень коштів до бюджету району) інші варіанти громад мають гірші показники но мають можливості щодо створення.

 Після того як, комісія створена головою Харківській ОДА, затвердила перспективний план по Балаклійському району в складі трьох ОТГ: Донецької, Балаклійської та Савинської ОТГ  чи підтримуєте ініціативу Петрівчан відокремитись та утворити власну ОТГ з можливим приєднанням до неї декількох громад Барвінківського району?

 С.П. З керівництвом РДА з даного питання ніхто не консультувався та ми не будемо заважати цим процесам, якщо цього хочуть мешканці тих громад.

Що можете порекомендувати з позитивного досвіду співпраці зі створеною Донецькою ОТГ. Які керівні органи: відділи чи управління створено в цій ОТГ? Які об’єкти спільної власності району передано в управління громаді?

С.П. Дане питання хвилює і районну адміністрацію адже після проведення виборів ніяких ініціатив не надходило. Прохань передати майно, а на території Донця та Андріївки знаходяться об’єкти теплових мереж водопровідно-каналізаційного господарства, на превеликий жаль, від голови ОТГ не надходило. Мені невідомо про створення відділів чи управлінь в створеній ОТГ адже зі спеціалістами районної адміністрації голова ОТГ не консультується.

Декілька питань що до можливого призначення нового очільника Балаклійського району. В соціальних мережах поширюється інформація про проходження спец.перевірки на цю посаду певною особою, мешканця міста  Балаклії, що можете прокоментувати про цього кандидата?

С.П. Я не приховую того, що також подавав документи на конкурс, так званий «Соціальний ліфт» та пройшов тести. Але цей відбір також не зовсім в правовому колі і є ініціативою нової «Зе» команди Президента, можливо це надало їм більш якісно провести відбір кандидатів. Що до особи яку озвучують в соціальних мережах: я особисто не знайомий з ним. Тому не можу коментувати його якості як можливого керівника району.

Які особисті плани на майбутнє? Плануєте продовжити роботу в РДА?

 С.П. Я працював в державних установах, а тому не маю  навичок щоб в перспективі займатись підприємницькою діяльністю. Тому сподіваюсь мій досвід знадобиться в подальшому, щоб продовжити роботу в державних установах.

Автор: «ДАНІ-ІНФО».