СБУ В ЧЕРГОВИЙ РАЗ НАКРИЛА ПІДПІЛЬНИЙ НАФТОПЕРЕРОБНИЙ ЗАВОД У МЕРЕФІ, ПОВ’ЯЗАНИЙ З РОДИНОЮ ВІЦЕ-ГУБЕРНАТОРА

В Мерефі Служба безпеки України заблокувала діяльність підпільного нафтопереробного заводу. Про це стало відомо з сайту СБУ.
https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/6670…

Оперативники спецслужби встановили, що нелегальне виробництво здійснювалось на нафтопереробних заводах у Харківській та Полтавській областях. Офіційно ці підприємства виробляють нафтопродукти не підакцизної групи. Ці підприємства також використовували резервуарні потужності у цих регіонах. Підпільні виробники підакцизного пального, за розрахунками СБУ, завдали збитків держбюджету на 5 мільйонів євро. Нелегальна продукція реалізовувалась без сплати акцизу через підконтрольні комерційні структури на АЗС у восьми областях України.

В Мерефі мова йде про фірму “Бітоксід”. Ця фірма пов’язана з заступником голови ХОДА, Олександром Скакуном. Раніше співвласником на 50% цієї фірми був рідний брат Олександра Скакуна — Юрій Скакун. Зараз ці 50% переписали на батька дружини Юрія Скакуна — Костянтина Кузьменка. Детальніше про це писав ХАЦ у вересні 2019 року.
https://www.facebook.com/…/a.16177089651…/2446410022301876/…

Цікавим є і те, як фірма “Бітоксід” отримала земельні ділянкі, на яких розташувався нефтепереробний завод в Мерефі.

Харківська ОДА надала дозвіл на передачу в оренду земельних ділянок загальною площею 7,8 га по вул. Піщана у Мерефі фірмі «Бітоксід». Про це стало відомо з розпоряджень Харківської ОДА № 297 та № 334, копії яких є у ХАЦ. Цікаво, що ці самі розпорядження відсутні на сайті ХОДА.

Підписав розпорядження перший заступник голови ОДА Марк Беккер.

Так, у розпорядженні № 297 від 31 травня ТОВ «Бітоксід» передали в оренду земельну ділянку площею 3,4583 га по вул. Піщана,22А для обслуговування нежитлової будівлі металоконструкцій та операторної.

У розпорядженні № 334 від 6 червня Беккер передав ТОВ «Бітоксід» в оренду земельну ділянку площею 3,73 га по вул. Піщана, 30 для обслуговування будівель бази матеріально-технічного забезпечення.

   

Фірма «Бітоксід» є фігурантом кількох кримінальних проваджень щодо виготовлення фальсифікованих паливно-мастильних матеріалів.
http://reyestr.court.gov.ua/Review/72614375

Слідчі встановили, що ці приміщення використовували для реалізації контрафактного палива.

«Невстановлені особи організували незаконне постачання з тимчасово окупованої території Донецької і Луганської областей, а також Російської Федерації (РФ) нафтопродуктів до України.

Після чого, використовуючи вказані нафтопродукти, із застосуванням обладнання, що забезпечує масове виробництво, здійснюють виготовлення неякісного дизельного пального та бензину, які в подальшому реалізовують через діючі мережі автозаправних станцій та приватні нафтобази, розміщені в Черкаській, Вінницькій, Київській, Полтавській та Харківській областях, зокрема і за адресами: Харківська область, Харківський район, м. Мерефа, вул. Піщана, буд. 22 та Харківська область, Харківський район, м. Мерефа, вул. Піщана, буд. 22-А», — йдеться в ухвалі.
http://reyestr.court.gov.ua/Review/72658586

Крім того, про цей незаконний НПЗ писала прес-служба податкової, яка повідомила що збиток склав близько пів мільярда гривень.
https://interfax.com.ua/news/economic/513057.html

На даний час, власниками ТОВ «Бітоксід» є Костянтин Кузьменко та Роман Валеулін з Запоріжжя. Фірма зареєстрована у Харкові.

Источник: Харківський антикорупційний центр