Схеми в «оборонці»: посадовці Харківського БТЗ завдали збитків державі у 9,7 млн грн

Відповідно до висновків експертів Державного бюро розслідувань, неправомірними діями посадових осіб Харківського бронетанкового заводу завдано збитків державі в розмірі 9 700 000 грн. Про це сказав на брифінгу в Києві перший заступник директора Державного бюро розслідування Ольга Варченко, передає кореспондент УНН.

«На виконання договорів ДП (державного підприємства — ред.) було придбано 49 виробів на загальну суму 47 млн грн на виконання умов договорів приватними підприємствами нібито було поставлено нові приціли-далекоміри, після чого заводом було здійснено їх оплату в повному обсязі», — сказала Варченко.

  

З її слів, ДБР встановило, що у серпні 2016 року на адресу НАБУ надійшли матеріали планової ревізії діяльності зазначеного ДП за період 2012-2016 років, яка, зокрема, встановила, що значна частина з тих 49 прицілів фактично поставлено не було, оскільки, наприклад, 10 з них були зняті з військової техніки – танків, що знаходилися на території заводу та належали центру обліку надлишкового майна Міноборони.

«Схема розкрадання бюджетних коштів була досить простою, полягала в тому, що на території заводу знаходились понад 240 танків, що належали центру обліку надлишкового майна. З танків знімалися приціли і ставилися на інші танки, що перебували в тому ж приміщенні», — повідомила Варченко.

  

«Слідчі ДБР в рамках свого провадження вилучили всю необхідну документацію у Харківському БТЗ, провели обшуки в НАБУ. Крім того, ми призначили комплексну товарознавчу експертизу, відповідно до якої встановлено, що зазначеними неправомірними діями посадових осіб Харківського БТЗ завдано збитків державі в розмірі 9 700 000 грн», — додала вона.

Джерело: УНН