«Слуги народу» дозволили стеження за телефонами і комп’ютерами українців

Поліція зможе розпоряджатися даними українців на свій розсуд

   

У Верховній Раді зареєстрували законопроекти, що зобов’язують інтернет-провайдерів розкривати особисті дані користувачів. Також пропонується дозволити правоохоронцям у рамках обшуку доступ до смартфонів і комп’ютерів.

Ініціаторами законопроекту №4004 виступили 11 нардепів від «Слуги народу», і по одному з груп «За майбутнє» і «Довіра».

У документі вказується, що провайдери повинні за власні кошти встановлювати в мережах технічні засоби, необхідні для проведення негласних слідчих дій і доступу до інформації про зв’язок, абонента, отримання та маршрут передачі інтернет-послуг, їх тривалість та зміст.

Також депутати подали до парламенту законопроекти №4002, №4003, які спрямовані на «підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю та забезпечення дотримання санкційного режиму».

Відзначається, що законопроект №4002 вводить фінансову і кримінальну відповідальність за невиконання санкцій – аж до ліквідації компаній і позбавлення волі. Такі заходи відповідальності можуть застосовуватися не тільки до тих, на кого накладено санкції, а й на інших осіб, які «будь-яким чином умисно сприяли порушенню їх застосування».

Оштрафувати на суму до 85 тис. грн може спеціальний уповноважений орган, який буде створений Кабміном для нагляду за дотриманням режиму санкції.

Законопроект №4003 надає можливість доступу до інформації, яка може зберігатися в смартфоні або на персональному комп’ютері.

Ця норма дає можливість поліції діяти на свій розсуд і ніяк не захищає права українців.

Коаліція «За вільний Інтернет» закликала нардепів доопрацювати законопроект відповідно до Конвенції про захист прав людини та основних свобод і практики Європейського суду з прав людини.

Автор: Znaj.ua