Субсидії і прописка: чи потрібно виписувати родичів для отримання допомоги

Оформлення субсидій викликає у людей безліч труднощів і в Кабміні вирішили прояснити деякі моменти.

Одне з популярних запитань: «Чи потрібно виписувати з квартири членів сім’ї, щоб отримати державну допомогу для оплати ЖКГ?» Відповідь на нього дав прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час виступу у Верховній Раді.

За словами Гройсмана, позбавляти родичів прописки необов’язково. Кожну конкретну ситуацію чиновники будуть перевіряти і приймати рішення індивідуально.

  

«Для субсидій створені спеціальні комісії на територіях. Якщо люди у важких умовах, не треба нікого виписувати. Треба звертатися в муніципальні комісії, ці комісії мають право прийняти рішення, індивідуально для кожного, хто потребує підтримки», — пояснив глава уряду.

З 4 березня по всій Україні стартувала програма монетизації субсидій — простіше кажучи, тепер державна допомога для оплати комунальних послуг виплачується «живими» грошима.

А якщо раптом вдається заощадити, різницю субсидіант може витратити на свій розсуд.

Перші субсидії готівкою отримали пенсіонери, а з 12 березня почалися виплати всім іншим пільговикам. Отримати гроші можна в Ощадбанку: в касі, на картку або через систему платежів «Швидка копійка».

Тільки за першу добу після початку програми українцям видали на руки понад 350 мільйонів гривень

  

Щоб не створювати черг, Ощадбанк запропонував клієнтам пройти попередню реєстрацію на сайті або за контактним номером. Таким чином, можна самостійно вибрати найближче відділення, зручний день і час для отримання субсидії.

Звертаємо увагу, що у травні 2019 року всім одержувачам субсидій потрібно обов’язково подати заяву та декларацію про доходи до управління соціального захисту. Автоматична пролонгація торкнеться тільки тих, хто звернувся за субсидією в цьому році вперше.