Торги за Кабмін: Чи дозволить Захід звільнити Гончарука, Ситника і Рябошапку

Торги навколо зміни уряду триватимуть до вечора вівторка. Остаточний склад міністрів і прізвище прем’єра ми дізнаємося лише в середу

   

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук вчора зустрічався з главою ОП Андрієм Єрмаком. Ми припускали, що Гончарук, у якого є річний імунітет (він працює лише 6 місяців), зараз торгується з президентом Зеленським за збереження свого політичного майбутнього. Та конфігурації цих торгів є дуже різними. Гончаруку принципово зберегти низку міністрів в уряді (Малюська, Милованов, Оржель) та лишитися на посаді. Сьогодні на брифінгу він вкотре підкреслив, що ніякої заяви на звільнення не писав. І в Центренерго, звідки прибрали менеджмент, пов’язаний з Коломойським, зайдуть інші люди. 

ОП зараз намагається врахувати інтереси олігархів. За інформацією наших джерел, йдеться про Ахметова, Коломойського та Пінчука, кадри яких можуть зайти в уряд, де навіть певні міністерства хочуть відновити, зокрема міністерство промислової політики та міністерство з питань тимчасово окупованих територій. Безперечно, кожен з олігархів хотів би мати свого прем’єра. Гончарук дуже невигідний Ігорю Коломойському та владі, бо через його провали рейтинг Зеленського давно страждає. Але віддавати уряд комусь з системних гравців калібру Тігіпка (підпадає під люстрацію, хоча Конституційний суд може скасувати дію цього закону), який може відкусити владу в Зеленського, чи умовному Шмигалю, який асоціюється з Ахметовим, чи Вітренку, якого маркують Коломойським – теж кепська ідея. 

Як стало відомо Depo.ua, станом на сьогодні Олексій Гончарук лишається прем’єром. Тривають запеклі торги за посади міністрів. І Гончарук бере участь у цій комунікації. Його майбутнє залежить також від завтрашньої зустрічі Володимира Зеленського із послами Великої сімки. На цій зустрічі будуть обговорювати питання звільнення Гончарука і ротації по міністерствах. На вихід стоять низка так званих «соросят» – міністр енергетики Оржель, міністр економіки Милованов. Підвішене питання міністра фінансів Маркарової, що влаштовує МВФ та західних партнерів. 

Окрім цього Зеленський буде обговорювати звільнення директора НАБУ Артема Ситника та генпрокурора Рябошапки, що теж мають західне лобі. Якщо діалог піде, то в середу Рада голосуватиме за постанову про звільнення Ситника, а також спробує «піти» Рябошапку і поставити замість нього голову СБУ Івана Баканова – саме його називають одним із кандидатів наші джерела. 

У той же час, Гончарук чекатиме позиції Заходу по собі. Західні партнери – це його останній оплот. Якщо вони погодяться, то заяву на звільнення він напише. 

Проте, цілком можливо, що роль Гончарука зведуть до вивіски. Він залишиться прем’єром у Кабміні, де не буде його міністрів. І стане повністю залежною фігурою. Але така конфігурація була б логічною, якби провали Гончарука не били по рейтингу Зеленського.

Автор: Depo.ua