Ціна на картоплю зарилася глибше, ніж сам бульбоплід

Пропозиція картоплі перевищила попит, і ціна почала невблаганно падати

   

В Україні продовжує дешевшати картопля. Відразу видно, що поживного клубнеплода у наших співвітчизників в надлишку, і з голоду ми не пропадемо навіть в умовах світової кризи, пов’язаного з пандемією Covid-19. Економіка дійсно переживає не кращі часи. На деякі продукти ціни виявилися несправедливо напружені. Але стара добра картопля залишається доступною. Більше того, ціна на картоплю в Україні опустилася нижче рівня минулого року, повідомляє видання “Народний ревізор”.

За наявними даними, тиск на ціну надає досить рясне пропозиція при низьких темпах збуту. Іншими словами, картоплі багато, а розпродається вона повільно. І щоб якось прискорити цей процес, виробники знижують ціни на продукт.

Так, на даний момент українські виробники пропонують до продажу картоплю за ціною 5-7 грн/кг ($0,18-0,25/кг), що в середньому на 12% дешевше, ніж тижнем раніше. Основною причиною зниження цін на картоплю є так званий сезонний фактор, коли обсяги продукції на ринку збільшуються практично щодня.

Додамо, що на сьогоднішній день картоплю в Україні вже пропонується в середньому на 25% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року.

Більшість ключових гравців ринку не виключають подальше зниження цін у цьому сегменті.

Автор: Znaj.ua