У Харкові розслідують багатомільйонні розкрадання в підземці

Правоохоронці підозрюють службових осіб КП «Харківський метрополітен», ТОВ «НВО «Пам» та ФОП Поліщук Богдан Владиславович у розкраданні коштів комунального підприємства.

За даними «ХАЦ», кримінальне провадження розслідується за ч.3 ст.191 КК України.

За даними слідства, незаконне заволодіння грошовими коштами відбулося у період 2017-2019 років під час здійснення поставок ТМЦ і поточного ремонту та технічного обслуговування рухомого складу підземки.

  

«В кінці грудня 2018 року КП «Харківський метрополітен» придбав у Богдана Поліщука дверні навіси ПДН-74 в півтора рази дорожче, ніж придбав в Дніпрі місцевий метрополітен. Якби «Харківський метрополітен» купив би дверні навіси ПДН-74 за дніпровською ціною, то економія склала б 144,25 тис. грн», – зазначили активісти.

Загалом з Поліщуком метрополітен уклав шість договорів на поставку різних товарів на загальну суму 8,2 млн грн.

У вересні 2018 року Поліщук поставив метрополітену 996 генераторів вогнегасного аерозолю МАГ-3 по 2 430 грн за штуку на загальну суму 2,9 млн грн (з ПДВ). Одночасно слідчими встановлено, що ринкова вартість на вказані генератори у відкритих джерелах у Харкові складає 893 грн за штуку, тобто вартість партії мала складати 889,4 тис. грн. Таким чином, збитки КП «Харківський метрополітен» складають понад 2 млн грн.

Також, протягом 2018-2019 років КП «Харківський метрополітен» уклало з ТОВ «НВО «Пам» два договори щодо надання послуг з технічного обслуговування пристроїв автоматизованої системи оплати проїзду загальною вартістю 25,85 млн грн.

  

Фірма розташована в будівлі поряд з метрополітеном на вулиці Різдвяній.

На теперішній час за вказаними двома договорами ТОВ «НВО «Пам» перераховано 13,4 млн грн.
У подальшому, як встановили слідчі, отримані кошти ТОВ «НВО «Пам» перераховало на рахунки підприємств-транзитерів, що мали ознаки фіктивності.

Джерело: Депо