У МОЗ опублікували нові правила після пом’якшення карантину 11 травня

   

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило офіційні правила, які діятимуть після ослаблення карантину

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило офіційні правила, які діятимуть після ослаблення карантину. Відповідний документ було розміщено на сайті міністерства.

Відомство опублікувало основні вимоги до роботи кафе і ресторанів з 11 травня:

1. Проведення термометрії всіх працівників перед початком робочого дня. Якщо температура виявиться вище 37,2 — такого співробітника зобов’язані не допускати до роботи, як і людей з ознаками респіраторних захворювань;

2. Обслуговування в громадському харчуванні дозволяється тільки на винос за попередніми замовленнями та/або на літніх майданчиках під відкритим небом. У такому випадку між столами повинна бути дистанція 1,5 м, а за кожним з них може розміщуватися один або два людини;

3. На вході до закладу необхідно розмістити антисептики;

4. Адміністрація або персонал самі повинні контролювати та забезпечувати умови для запобігання черг;

5. Меню повинне розташовуватися поруч з місцем видання замовлень, давати меню клієнтам не можна;

6. Замовлення повинні видавати тільки в одноразовому посуді і закритій тарі;

7. Працівники повинні використовувати засоби індивідуального захисту, а роботодавець повинен забезпечити їх п’ятиденний запас і стежити за виконанням цього правила;

8. Людей з групи ризику необхідно тимчасово відсторонити від роботи у громадському харчуванні;

9. Перед і після відкриття, а також кожні 2 години приміщення потрібно обробляти миючими та дезінфікуючими засобами;

10. Місце проведення розрахунку повинно бути обладнане пристроями для безконтактної оплати, поличкою для передачі замовлення без контакту з клієнтом.

Крім того, з 11 травня в парках дозволять відвідувати зони відпочинку і заняття спортом. Проте у парках і скверах повинні бути обладнані туалети, і зони з наявністю рідкого мила і антисептиків на вході в зону відпочинку. Заборонено проведення організаційних заходів, а також робота атракціонів.

При цьому відвідувачі мають право:

  1. Користуватися зонами відпочинку з дотриманням індивідуальних заходів профілактики і в групах не більше 3 осіб;
  2. Використовувати рекреаційні зони для індивідуальних пробіжок і занять спортом з дотриманням належного соціального дистанціювання і правил, встановлених адміністрацією.

Карантин, введений в Україні у зв’язку з пандемією коронавірусу, буде продовжено до 22 травня, але з 11 травня діятимуть певні пом’якшення. 5 травня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що стабільна ситуація із захворюваністю дозволяє з 11 травня почати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину.

Автор: Znaj.ua