У Верховній Раді внесли законопроект, який передбачає штрафи за цькування на роботі

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу (отруєння) (№10118).

У понеділок, 4 березня, проект направлено на розгляд Комітету. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Мобінг — дії учасників трудових відносин, які полягають в психологічному, фізичному, економічному насильстві, в тому числі, із застосуванням засобів електронних комунікацій, вчинені щодо працівника підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами або такою особою щодо інших учасників трудових відносин з метою приниження їх людської гідності за певними ознаками, створення щодо них напруженої, ворожої, образливої атмосфери і примус учасника трудових відносин до зміни місця роботи.

У законопроекті пропонується за мобінг штрафувати на суму від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

  

Також передбачено, що якщо відповідні дії вчинила група осіб або порушення повторилися протягом найближчого року, після адміністративного стягнення, повторний штраф буде у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Якщо мобінг став причиною проблем з психічним або фізичним здоров’ям потерпілого, винуватцям загрожує таке ж покарання. Відповідне покарання загрожує і власнику або уповноваженій особі підприємства, установи, організації.

Неповідомлення власником або уповноваженим ним органом чи особою підприємства, установи, організації уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки мобінгу учасника трудових відносин тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Депутати пропонують дати визначення мобінгу, встановити сторони конфлікту — кривдник, потерпілий (жертва мобінга), спостерігачі (за наявності); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та / або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування інтересам потерпілого кривдника, та / або заподіяння соціальної ізоляції потерпілого, примус до зміни місця роботи.

Законопроект також передбачає зміни в Кодексі законів про працю в Україні. Зокрема, встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема, заходи, спрямовані на запобігання та протидію мобінгу на підприємствах, в установах, організаціях і здійснення контролю його виконання.

Джерело: УкрМедіа