В Харківській області майже у половині колодязів небезпечна вода

За перше півріччя у Харкові та області за санітарно-хімічними показниками дослідили 2 211 проб води з джерел нецентралізованого водопостачання, 45% не відповідали вимогам.

За даними центру, у досліджених пробах води виявили перевищення нормативних показників по загальній жорсткості, каламутності, вмісту нітратів, аміаку, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза.

«Основним з проблемних питань регіону залишається перевищення вмісту нітратів у воді джерел нецентралізованого водопостачання», — сказано в повідомленні.

  

За шість місяців у воді колодязів, яку споживають діти до трьох років, перевищення вмісту нітратів на рівні до 2,5 ГДК (гранично допустима концентрація) виявлене у Дергачівському, Красноградському, Богодухівському, Барвінківському, Великобурлуцькому, Кегичівському, Вовчанському, Первомайському районах; перевищення до 5 ГДК – у Харківському, Золочівському, Чугуївському, Зміївському, Зачепилівському, Куп’янському, Краснокутському, Дворічанському, Балаклійському, Шевченківському районах, містах Лозова та Люботин; перевищення до 10 ГДК — у Лозівському, Близнюківському, Борівському, Валківському, Коломацькому районах та до 12,6 ГДК — у Нововодолазькому районі.

Перевищення ГДК нітратів встановлено у 39,6% досліджених проб води з колодязів.

  

За мікробіологічними показниками досліджено 806 проб води з колодязів та каптажів, з них 32% не відповідають нормативам.

У Харкові досліджено 24 проби води з каптажів. У воді з дев’яти джерел реєструвалися відхилення від норм за мікробіологічними показниками (селище Олешки Київського району, парк «Юність», «Петренки – 1», «Петренки – 2», «Петренки – 3», вул. Зубенка, 25, вул. Бучми — права та ліва сторони, «Олексіївська балка»). Вода з каптажів трьох джерел не відповідала нормативам за санітарно-хімічними показниками — встановлені перевищення гранично допустимої концентрації сульфатів (вул. Зубенка, 25) та нітратів (селище Олешки та парк «Юність»).

Джерело: Депо