В Харкові презентували комплексну систему контролю автомобільних доріг «КАСКАД»

Комплексна автоматизована система контролю автомобільних доріг (КАСКАД) — це інтелектуальна система, яка здатна виявляти дуже широкий спектр порушень, таких як порушення швидкісного режиму руху, проїзд на забороняючий сигнал світлофора, виїзд на смугу зустрічного руху, порушення розмітки та перетин суцільної смуги, рух смугою громадського транспорту. 

Комплекс обладнаний камерою машинного зору, 3D радаром. Він здатний визначати швидкість усіх транспортних засобів в обох напрямках, тип та марки ТЗ, визначати державні номери автівок. КАСКАД збирає та передає до центру обробки даних достатні докази у вигляді фотоматеріалів та відео моменту скоєння порушення.   

Київ — перше місто в Україні, яке почало використовувати дану повнофункціональну систему автоматичної фіксації з порушень ПДР європейського рівня. Комплекси «КАСКАД» успішно працюють і мають безпосередній психологічний вплив на учасників дорожнього руху.

   

Такі проекти впроваджені в Одесі та Миколаєві. Факт її присутності  різко скоротив аварійність в місцях концентрації ДТП, а психологічний вплив змусив водіїв дотримуватись швидкісного режиму в місці контролю. У Харкові дана система, встановлена на проспекті Льва Ландау,  лише за 4 дні зафіксувала зменшення кількості порушень ПДР майже удвічі. 

Відділ комунікації поліції Харківської області