Великдень скасували через карантин, навчальний рік «посунуть», у маршрутки тільки по 10 чоловік — головне за ніч

   
Великдень скасували через карантин, хто зможе потрапити в церкву

Великдень скасували через карантин, хто зможе потрапити в церкву?
Для запобігання поширення коронавирусной інфекції COVID-19 в Україні продовжено карантин до 24 квітня, що також охопить православну Пасху, яка в цьому році відзначають 19 квітня. З-за цього певні зміни вводяться в режимі роботи церков, куди традиційно на це свято приходить особливо багато віруючих. В Україні готують «Великдень вдома» — проект, спрямований на заміну присутності на богослужінні спостереженням за ним онлайн.

Президент України Володимир Зеленський провів консультації з представниками церков, в ході яких учасники дискусії дійшли згоди, що пандемія потребує необхідних змін у діяльності храмів.

Влада змінили максимум пасажирів в транспорті

Незважаючи на продовження карантину, ситуація навколо COVID-19 поступово стабілізується. Кількість хворих збільшується в геометричній прогресії, і обчислюється десятками або навіть одиницями в день. Тому уряд приймає певні послаблення. Одне з них стосується пасажирських перевезень, і пов’язане з транспортним колапсом в Україні.

Кабінет Міністрів пом’якшив норму щодо кількості пасажирів, яких може перевозити громадський транспорт. Раніше було встановлено обмеження, згідно з яким в автобусі, трамваї або тролейбусі не можна перевозити більше 10 осіб. Тепер норма збільшилася до половини місткості транспортного засобу. Зрозуміло, для “улюблених” українських “Богданов” докорінно нічого не змінюється, а для великого автобуса або тролейбуса це вже суттєва зміна.

В Україні «посунуть» навчальний рік, Міносвіти дало перші вказівки школам

Из-за введеного для протистояння пандемії коронавирусной хвороби COVID-19 карантину в Україні буде внесено відповідні зміни у діяльність навчальних закладів. Так, у школах навчальний рік завершиться 1 липня, державна підсумкова атестація для учнів 4 та 9 класів скасовано, а дати проведення Зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії змінені.

У Міністерстві освіти і науки розглядають кілька варіантів відновлення навчання. Так, якщо школярів повернуть за парти ще у травні, то цього місяця проведуть пробне ЗНО, а в наступному вже «справжня» оцінювання. Проте готові в міністерстві і змістити ці рамки, якщо в учнів уроки почнуться в червні або липні. У МОН наполягають, що ЗНО відбудеться в будь-якому випадку — навіть якщо заняття відновлять у серпні, того ж місяця проведуть пробне і основну сесію іспиту.

Автор: Znaj.ua