Викрадення та сплановане вбивство: У Харкові судитимуть чоловіка, який замовив фермера

Слідчі передали до Московського районного суду Харкова обвинувальний акт стосовно 52-річного підозрюваного у замовленні викрадення та вбивства фермера

Як розповів начальник відділу прокуратури області Валерій Кадигроб, у листопаді 2018 року на замовлення підозрюваного «кілер» викрав 42-річного фермера та привіз його до приватного домоволодіння, де переховував та після наказу мав убити.

  

«Замовник та потерпілий мали тривалі приятельські та бізнес-стосунки. Часто сварилися через гроші. Підозрюваний, також фермер, співпрацював із фірмою потерпілого та був добре обізнаний про статки колеги. Після чергової сварки на ґрунті боргів та фінансових зобов’язань бізнес-партнер вирішив викрасти товариша, а після того, як жертва перепише на нього свої активи, — убити. Для цього зловмисник через знайомих підшукав «кілера». Він призначив зустріч з майбутньою жертвою в одному із кафе у Харкові, де виконавець злочину «змалював» зовнішній вигляд фермера. Після показав «кілеру» будинок, де мешкала жертва. Кожну дію виконавець узгоджував із замовником. У перемовинах вони обговорювали методи залякування та катування жертви тощо. Замовник обіцяв добре заплатити виконавцю за роботу, щойно активи фермера перейдуть до нього. Для початку на вирішення «організаційних» питань він дав виконавцю кілька десятків тисяч гривень. Ці гроші витрачалися на транспортні затрати, мобільний зв’язок, оренду будинку, де переховували викраденого підприємця», — розповів Кадигроб.

Наступного дня після викрадення замовник від імені жертви надіслав дружині фермера повідомлення про те, що його викрали, і якщо вона хоче побачити його живим, має виконувати усі накази, зокрема, передати чималу суму грошей.

  

Однак зловмисник не збирався залишати свою жертву живою. Він, взявши із собою ніж, пішов до будинку, в якому переховували підприємця, щоб «вмовити» фермера заплатити за своє життя та переписати на нього бізнес. «Кілеру» наказав готуватися до вбивства викраденого.

Вбивство підприємця попередили оперативники, які, дізнавшись про запланований злочин, імітували викрадення.

Чоловіка обвинувачують у кількох особливо тяжких злочинах, передбачених Кримінальним кодексом України. Зокрема, організації викрадення людини, організації замаху на умисне вбивство на замовлення з корисливих мотивів та незаконному зберіганні бойових припасів (ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 146, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 15 п. 6 ч. 2 ст. 115, ч.1 ст. 263 КК України).

  

На вимогу прокуратури підозрюваний перебуває під вартою. Максимальна санкція статей передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Джерело: Депо