Вирубка вікових лісів на Чугуївщині: У поліції розповіли про хід розслідування

У поліції зазначили, що 11 липня до Чугуївського відділу надійшла заява про те, що на кількох ділянках Чугуєво-Бабчанського лісового господарства було виявлено п’ять вантажівок зі спиляною деревиною.

Під час огляду було встановлено, що на автомобілях перевозили 85 дерев, з них на 74 були відсутні електронні чіпи. Також у водіїв не було жодних підтверджуючих документів на переміщення чи зберігання даного виду деревини.

Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за  ч. 2 ст. 246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.  

  

Працівники поліції встановили власників вилучених транспортних засобів та допитали свідків події. До ДП «Чугуєво-Бабчанське лісове господарство»  наданий запит з метою встановлення власника або постійного лісокористувача та надання відповідної документації: договорів, товаро-транспортних накладних, протоколів погодження вартості послуг на навантаження, розвантаження та перевезення деревини, відомостей матеріально-грошової оцінки.

На теперішній час планується перевірка даного лісового господарства  з залученням спеціалістів державної екологічної служби  в Харківській області з метою встановлення заподіяної шкоди.

12 липня до Чугуївського міського суду Харківської області направлено клопотання про арешт майна.

Проводяться інші слідчі розшукові дії.

Источник: Депо