Вогняне кільце в небі налякає жителів Землі — що це буде і чи варто боятися

Як і де дивитися рідкісне кільцеподібне сонячне затемнення

   

21 червня настане незвичайне сонячне затемнення, яке прийнято називати “кільцеподібним”  Це одне з найбільш містичних і страшних видовищ. Найкраще його буде видно в країнах Східної Африки, Південної та Східної Азії. Максимальну фазу затемнення зможуть побачити жителі Індії. Українці теж зможуть побачити затемнення. Але не у всій красі — в наших краях воно, на жаль, не буде кільцеподібним, а частковим. Місяць закриє лише невелику ділянку Сонця. 

У Києві це рідкісне явище стартує 21 червня у 08:29. Максимально затемнення проявить себе в 08:51 (5% Сонця виявляться закрито Місяцем).  Приблизно до 09:14 воно вже закінчиться. Так, з Києва кільцеподібне затемнення можна буде спостерігати близько 45 хвилин. А ось для тих, хто хоче насолодитися видовищем повною мірою, буде організована онлайн-трансляція затемнення.

Для тих, хто захоче побачити максимальну фазу кільцеподібного затемнення, в інтернеті будуть організовані трансляції цієї події. Згідно з розрахунками, максимальна фаза буде тривати 38 секунд, а ширина кільця буде незначною – Місяць закриє 99,4% Сонячного диска. Максимальна фаза спостерігатиметься приблизно в 9:40 за київським часом.

Автор: Znaj.ua