Volkswagen планує перенести свій завод з України до Сербії

Власник сербської компанії-імпортера Skoda Auto Cacak Міленко Костич заявив, що існує велика ймовірність перенесення заводу Volkswagen з України до Сербії. Про це повідомляє сербське видання

За словами Костича, завод в Україні не досяг очікуваних результатів у випуску моделей Skoda — одного з 12 брендів найбільшого німецького виробника автомобілів.

Він зазначив, що «важливі люди» з Volkswagen і керівництва Skoda зв’язалися з ним з проханням дати оцінку ділового середовища в Сербії.

  

«Вони запитували мене про середню заробітну плату, навчання робочої сили — загалом, про все, що пов’язано з умовами бізнесу», — сказав Костіч, додавши, що «дим є, але чи буде вогонь, ми скоро дізнаємося».

Як відомо, офіційним виробником автомобілів марок VW Group в Україні, є компанія «Єврокар». Виробничі потужності заводу складають 80 тисяч автомобілів в рік. Завод «Єврокар» розташований у селі Соломоново Ужгородського району Закарпатській області України у двох кілометрах від кордону з Угорщиною і Словаччиною.

  

У серпні 2002 року з конвеєра заводу зійшла перша Škoda Fabia, а в березні 2003 року — Škoda Superb. В жовтні 2003 року відбувся запуск другої виробничої лінії для випуску модельного ряду автомобілів Volkswagen, а в березні 2004 року — Audi.

У 2006 році на конвеєр була поставлена ще одна модель VW Group — SEAT León. У тому ж році заводом було випущено перші SEAT Altea і SEAT Toledo української збірки.

Джерело: Укр Медіа