Як відрізняються доходи і ціни в Україні та Європі: ви будете здивовані

До ЄС ще далеко — українські ціни порівняли з європейськими

   

Євростат опублікував дослідження про рівень життя в країнах ЄС, порівнявши ціни на продукти, розваги, одяг,  плату за оренду і комунальні платежі. Україна в цьому списку не було, але журналісти все ж спробували порівняти цінники у Європі і тут.

За даними Євростату, найдорожчою країною Європейського Союзу для життя є Данія, жителі якої витрачають на 41% більше, ніж в середньому по Євросоюзу. Серед країн Європи, які не входять в ЄС, найдорожчими названі Швейцарія, де витрачають на 62% більше, Ісландія (на 54% більше) і Норвегія (на 49% більше).

Найдешевшою з країн ЄС виявилася Болгарія, жителі якої витрачають в середньому на 47% менше грошей, ніж жителі інших країн.

Харчові продукти також виявилися найдорожче в Швейцарії — на 63% дорожче за середній показник по країнах ЄС. У Норвегії їжа дорожче на 57%, в Данії за все на 29%, в Італії на 9%. А ось в тій же Польщі продукти коштують на 30% дешевше, ніж в середньому в інших країнах, а найдешевше їжа обійдеться в Північній Македонії, де вона коштує менше на 40%.

На матеріалах сайту Numbeo журналісти спробували порівняти українські ціни з європейськими. 

В Україні середня зарплата становить всього 346 дол. (9571 грн), в той час як оренда житла у великих містах досягає 307 доларів, а за комуналку потрібно заплатити 94 дол. Зате в транспорті у нас можна проїхатися за 0,25 дол., А абонемент у фітнес-зал на місяць купити всього за 17,25 дол. Разовий похід в кіно обійдеться українцям в 3,6 дол., а чашка капучино 1,04.

У той же час, наприклад, в Польщі оренда однокімнатної квартири недалеко від центру міста буде коштувати 566 доларів, комунальні послуги — 183 долари, разовий проїзд в транспорті — 0,91 дол., Блюдо в ресторані близько 6,6 дол., А чашка капучино — 2,35 дол. У той же час середня зарплата там досягає 851 долара.

У Німеччині ціни вже набагато вище, але і середня зарплата там становить 2757 доларів. Оренда квартири обійдеться в 877 дол., А за комуналку потрібно заплатити близько 257 дол. Абонемент в спортзал на місяць там коштує 35 доларів, а за чашку капучино потрібно віддати 3,25 дол.

Але навіть Німеччині далеко до безумовного лідера рейтингу — Швейцарії. Середні зарплати тут досягають 6109 американських доларів, знімання однокімнатної квартири буде коштувати близько тисячі шістсот п’ятьдесят вісім доларів, Комунальні послуги 218 доларів. Поїздка в громадському транспорті  майже 4 долари, а страва в ресторані — 27 доларів, капучино ж обійдеться в 5 доларів. А ось абонемент в спортзал на місяць за мірками України варто космічних грошей — 93,6 долара, тоді як похід в кіно — 20 доларів

Автор: Znaj.ua