За газ буде дві платіжки, а за прострочення оплати — подвійний тариф

З 1 січня за газ і його доставку доведеться платити окремо — в різних квитанціях. Про це повідомляє ГазПравда.

Відтепер облгази виставлятимуть вартість розподілу газу в окремій платіжці. Тобто за спожитий газ, як товар, і за його доставку (розподіл) доведеться платити окремо.

Зверніть увагу! За кожен день прострочки платежу побутовий споживач, окрім оплати послуги розподілу, має сплатити ще й компенсацію, яка дорівнює розміру самої плати — тобто фактично за період, на який прострочено платіж, споживач має сплатити подвійний тариф за розподіл. При цьому датою оплати є не дата оплати квитанції в банку чи онлайн, а дата, на яку оплата була зарахована на рахунок.

   

Послуги розподілу газу необхідно сплатити в місяці, в якому надається така послуга — до 20-го числа. Є можливість, але не обов’язок, сплатити за розподіл газу наперед, що дозволить зекономити кошти для тих, хто споживає невеликі обсяги газу. Клієнти зможуть скоротити витрати на банківську комісію, оскільки у деяких випадках вона може бути вищою за сам щомісячний платіж.

За саме газ газопостачальні компанії зазвичай просять розраховуватися протягом 5-ти робочих днів з моменту отримання рахунку.

Нагадаємо, З 1 січня 2020 року тарифи на розподіл газу зросли в середньому на понад 46%. А з 1 липня планується ще одне підвищення на 20%.

Джерело: Ліга Закон