За селфі з бюлетенем або його фото українцям загрожує до трьох років обмеження волі

МВС виступило із заявою про те, що в день президентських виборів українці не мають права робити селфі або демонструвати свій бюлетень. За такі дії виборцям загрожує обмеження волі.

За словами радника глави МВС Івана Варченка, запровадження таких заборон було необхідне для недопущення підкупу виборців. Він упевнений, що раніше виборці вже робили фото-звіти для того, що б отримати гроші за продаж свого голосу.

«Ніяких селфі в кабінках, ніяких звітів. Ми розуміємо, що попередньою практикою проведення виборчих кампаній було таке, що виборець після того, як проголосував, йде в штаб кандидата і отримує якусь частину грошей після цього, яку обіцяли після того, як він проголосує», — сказав Іван Варченко.

  

За селфі з бюлетенем або його фото українцям загрожує до трьох років обмеження волі, а членам виборчої комісії і спостерігачам — до трьох років позбавлення волі.

«Член дільничної виборчої комісії або посадова, службова особа, уповноважена за проведення виборів або яка є суб’єктом виборчого процесу, спостерігач наприклад, — вони можуть понести три роки позбавлення волі. Обмеження волі — це те, що ви маєте можливість спілкуватися з дружиною і дітьми, а позбавлення волі — це те, що ви сидите у в’язниці постійно», — підсумував Варченко.

Джерело: УкрМедіа