Зеленський пояснив свій вибір міністра оборони

Всупереч стандартам НАТО Зеленський призначив міністром оборони не цивільного, а колишнього військового.

   

Президент Володимир Зеленський в середу, 11 березня, представив нового міністра Андрія Тарана. За словами глави держави, колишнього військового він вирішив призначити міністром, оскільки головне наразі — повага до нього з боку армії. 

«Для мене було найголовнішим, як ставиться саме армія до міністра оборони. Ми розуміємо, що міністром оборони, відповідно до стандартів НАТО, має бути цивільна людина, але у нас йде війна, і для мене дуже важливо, щоб армія поважала міністра оборони. Я проводив багато консультацій, разом з начальником Генштабу, тому хочу вам сказати, що новий міністр оборони — це і моя відповідальність, і начальника Генштабу», — сказав він. Головним пріоритетом для міністра оборони має бути забезпечення обороноздатності України, вважає президент. «Для зміцнення наших Збройних сил потрібна злагоджена робота Міністерства оборони і керівника ЗСУ з усіх важливих напрямків», — зазначив він. Зеленський підкреслив, що основу будь-якої армії складають люди, тому всі стратегії оборонного відомства повинні бути націлені на людину. «Йдеться про гідне забезпечення наших військових сучасним і ефективним озброєнням, підвищення рівня підготовки, посилення соціального захисту людей у погонах», — пояснив президент. Новий глава Міноборони головним своїм пріоритетом назвав забезпечення високої обороноздатності ЗСУ, щоб вони могли дати «таку відповідь агресорові, щоб у нього зникало навіть бажання випробувати міць наших бійців». Таран наголосив на необхідності продуманої програми розвитку і закупівлі озброєнь. Відносно переходу на стандарти НАТО він зазначив, що потрібно виділити основну досяжну мету — здатність до взаємодії ЗСУ з силами альянсу. Окремо Таран наголосив на важливості соцзахисту і мотиваційного пакета для військових. «Я хотів би повернути це Міністерство оборони обличчям до військовослужбовців», — заявив він, анонсувавши подальшу роботу над забезпеченням військових житлом, гідною зарплатою, безкоштовною освітою і якісною медициною, щоб зробити військову службу привабливою. «Збройні сили потребують технологічної модернізації, перехід на сучасні системи озброєнь, з використанням новітніх технологій. Необхідна продумана програма розвитку озброєнь, а не безсистемна закупівля для «латання старих дірок», — сказав Таран.

Участь Президента України Володимира Зеленського у церемонії представлення Міністра оборони України.

Участь Президента України Володимира Зеленського у церемонії представлення Міністра оборони України.

Опубліковано Офіс Президента України Середа, 11 березня 2020 р.

Нагадаємо, Таран був призначений міністром оборони 4 березня. Того ж дня був відправлений у відставку весь попередній склад Кабміну. 

Автор: Корреспондент.net