Сьома доба війни: оперативні дані Генштабу української армії

Окупанти мають втрати у всіх напрямках

Сьогодні, 2 березня, триває сьома доба героїчного протистояння Українського народу російському вторгненню.

Генеральний штаб Збройних сил України оприлюднив оперативну інформацію станом на ранок 2 березня.

На Подільському напрямку противник силами тринадцяти БТГр зі складу Східного ВО ЗС РФ намагається продовжити наступ за кордоном Гореничі, Гостомель, Демидів у напрямку Києва з метою блокування столиці з північного та північно-західного напрямків.

На Житомирщині перебуває до трьох БТГр зі складу 5 загальновійськової армії.

На Сіверському напрямку до сімнадцяти БТГр окупаційним військам, незважаючи на втрати у живій силі та техніці, продовжують наступальні дії з метою блокування Києва з північного сходу. Загарбників зупинено в районах населених пунктів Козелець, Бобровиця, Макіїв. На іншому напрямку, в районах населених пунктів Світильня, Перемога, Остролучье війська супротивника втратили наступальний потенціал.

Ворожі війська силами до двох БТГр роблять невдалі спроби утримувати в оточенні героїчні українські міста Суми, Лебедін та Охтирка.

На Слобожанському напрямку до 16 БТГр продовжують наступальну операцію у напрямку Краснограда та частиною сил до 4 БТГр на Ізюм. Загарбник зазнав втрат і був зупинений у районі населених пунктів Богодухів, Чугуїв, Шевченкового.

На Донецькому напрямку, не процвітаючи, агресор зосередив зусилля на блокуванні міста Маріуполь.

На Таврійському напрямку противник продовжує наступальні дії у районах населених пунктів Скадовськ, Гола Пристань, Херсон, Снігурівка, Нова Каховка. Після перегрупування продовжує пересування у напрямку Херсона та Миколаєва. До двох БТГр діє у районах населених пунктів Василівка, Червоне поле, Новопетрівка.

У Чорноморській операційній зоні ворог здійснює розгортання корабельної групи та продовжує підготовку до проведення морської десантної операції.

«Не отримуючи успіхів у просуванні своїх сил противник підступно продовжує завдавати ракетно-бомбових ударів по об’єктах критичної інфраструктури з метою залякування цивільного населення, яке мужньо пліч-о-пліч із Збройними силами України пручається. Моральний дух противника та їхня воля до перемоги стрімко знижуються завдяки стійкій обороні наших військ. Окупанти мають втрати у всіх напрямках», – зазначив Генштаб ЗСУ.

2 березня – сьома доба повномасштабної війни, яку Росія розпочала проти України 24 лютого. Сьогодні попередньо заплановано другий раунд переговорів української та російської делегацій на кордоні з Білоруссю, але чи справді вони відбудуться невідомо.