У Білорусі відбуваються значні зміни: створення нової Конституції та дозвіл на розміщення ядерної зброї
Бацька вирішив змінити головний документ країни. Кардинальний поворот у бік ядерної зброї, як крок до подальшого товаришування із РФ.
Нарешті здійснюється мрія Лукашенка. Що станеться далі з країною та народом? Читайте далі у рубриці світових новин дня.
Навіщо російські боєголовки Білорусі
У 1993 році Білорусь підписала Договір про нерозповсюдження ядерної зброї та відмовилася від зберігання її залишків на своїй території. За деякий час до президентських виборів діючий очільник країни підняв тему ядерного озброєння, що призвело до масових протестів та репресій по відношенню до сміливців.
У лютому 2022 року планується ввести до Конституції зміни. Якщо раніше було написано, що країна стала без’ядерною, то тепер пропонується приписка, нібито Білорусь не буде проводити військову агресію до інших держав. Але Лукашенко танцює під дудку Путіна. Тому він виявив «загрозу від Північноатлантичного альянсу», при якій НАТО планує перевезти частину зброї до Польщі. Це стає приводом для розміщення ядерної зброї від РФ на своїй території.
Високопоставлений політик з Держдепартаменту США повідомив, що Путін допомагає Лукашенку утриматися у президентському кріслі взамін на лояльність по озброєнню. Але ж це прямий виклик Європі в плані створення військової небезпеки!
Нібито догождаючи народу, але на свою користь
Потенційні зміни до Конституції обговорювалися на протязі 1,5 року. Вважалося, що і простий люд може надавати пропозиції, до яких будуть прислухатися. Проте все це виявилося байками для довірливих. Павло Слюнкін, який займав посаду 1-го секретаря управління Європи МЗС Білорусі, повідомив, що нібито планувалося створення Всеукраїнських народних зборів з повноваженнями контролю виконавчої, судової та законодавчої сфер. Вважалося, що цей орган спроможний навіть об’явити імпічмент Президенту країни. Найсправді це нагадувало перетрубацію, на чолі якої лишався Лукашенко.
В Білорусі відсутні демократичні права у населення, тому інтереси народу замінені на власні бажання Бацьки. Це дозволяє РФ зробити Лукашенка слухняним, покірно виконуючим волю «старшого брата». В період недавніх протестів Путін підтримав свого «друга», не дав скинути можновладця. Тому той почувається зобов’язаним і покірно грає роль васала.
Нейтральність, що була змінена
Спочатку Лукашенко притримувався політики невтручання у питанні з Кримом. В реальному часі він перейшов на бік Москви. Намагається створити вигляд міжнародного партнера, з думкою якого зважають, проте найсправді виступає марінеткою російського правителя.
Поки що проводяться військові навчання при поєднанні бійців обох держав. Це примушує нервувати Європу, адже реальних передумов для стягування російських військ на межі Білорусі та України не існує. Що це: бажання налякати сусідів та Америку чи прикрита погроза, яка може вилитися у повноцінний напад?