У Харківській області з’являться швидкісні електрички

“Укрзалізниця” тестує поїзд Stadler FLIRT. Як повідомили в прес-службі компанії, поїзди такого класу планується використовувати на маршрутах приміського сполучення в рамках реалізації проекту City Express в Києві, Дніпрі, Харкові.

“City Express – це один з головних залізничних проектів в рамках програми президента” Велике будівництво “. Тестові заїзди поїзда FLIRT ми проводили на території столичної агломерації. Зараз працюємо над розробкою техніко-економічного обгрунтування проекту, завершуємо підготовку технічних вимог до рухомого складу та платформ. Вже до кінця вересня плануємо оголосити тендер. Наше завдання – розвантажити в’їзди до столиці і скоротити час поїздок до робочих місць жителів з міст-сателітів столиці “, – зазначив в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Камишин.

Закупівля таких поїздів буде проводитися за міжнародними тендерами. “Укрзалізниця” вже розсилає технічне завдання провідним вітчизняним і зарубіжним виробникам рухомого складу для залучення їх до участі в тендері. Серед головних вимог до іноземних виробників буде локалізація виробництва на території України.

Спочатку Kyiv City Express буде обслуговувати шість напрямків навколо Києва, в подальших планах – реалізація City Express в Дніпрі і Харкові.