У Харкові боржників будуть виявляти за допомогою відеокамер

Харківська міськрада допоможе виконавчій службі підвищити ефективність виконання судових рішень.

5 жовтня в мерії підписали Меморандум про взаємодію між Харківською міськрадою і Східним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (Харків). За словами секретаря Харківської міськради Ігоря Терехова, мета підписання документа – посприяти державній виконавчій службі в її повсякденній роботі. Про це повідомили в Харківській міськраді.

Ігор Терехов уточнив, КП “Горелектротранссервіс” за міською програмою “Безпечне місто” встановило сотні відеокамер на автомагістралях міста.

“Після підписання цього меморандуму можливості міської системи відеоспостереження стануть доступні і для співробітників виконавчої служби. Їм доводиться проводити масу роботи, щоб виконати функції, покладені на них державою. Як ми розуміємо, ці відеоматеріали необхідні для того, щоб підвищити ефективність виконання судових рішень. В тому числі на користь держави, органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств. тому ми теж зацікавлені, щоб судові рішення виконувалися вчасно і в повному обсязі “, – підкреслив секретар Харківської міськради.

За словами заступника начальника Східного міжрегіонального управління Мін’юсту Сергія Розумного, в інших українських містах такі меморандуми вже були підписані і показали свою ефективність.

“Це важливий крок до можливості державних виконавців самостійно виявляти розшукуваний автотранспорт. Тепер, за допомогою відеокамер, ми зможемо відстежувати автомобілі, які знаходяться в розшуку, для їх подальшої опису, арешту та передачі на реалізацію. Виконавець зможе встановити, де паркується автомобіль, яким шляхом переміщається, щоб визначити його місцезнаходження, знайти і зробити виконавчі дії “, – пояснив Сергій Розумний.

Він уточнив, зараз в розшуку по Харківській області знаходиться понад 3 тисячі автовласників за борги по несплаті дорожніх штрафів, аліментів, за житлово-комунальні борги та інше.