У Харкові онкохворі пікетували обласну раду

У Харкові ввечері 5 жовтня люди, які лікувалися чи лікуються від онкозахворювань, їхні родичі та медпрацівники пікетували будівлю облради через те, що депутати не продовжили контракт із гендиректором Харківського обласного центру онкології Денисом Скорим.

На акцію «Маю право на життя» зібралося біля 60 учасників. У руках люди тримали плакати «Рак – не вирок, коли поруч команда Скорого», «Пацієнти підтримують Скорого», «Ми разом», «Скорий потрібен Харкову».

Люди обурені, що 23 вересня на пленарному засіданні VII сесії Харківської обласної ради VIII скликання депутати не схвалили проєкт рішення про подовження терміну дії контракту зі Скорим. Для цього не вистачило менше десятка голосів. При цьому питання ставили на голосування двічі.

У пресслужбі Харківської обласної ради повідомили, що питання продовження контракту буде повторно винесене на наступну сесію, якщо буде відповідне рішення профільних постійних комісій. Якщо контракт не продовжать, Скорий буде звільнений і, згідно рішення, оголосять конкурс на посаду генерального директора, в якому Скорий може взяти участь. Голова обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко наголосила, що вся процедура має відбутися максимально прозоро, відповідно до закону та обов’язково за участі громадськості.