У Харкові з’являться камери, що будуть фіксувати порушників карантину

У листопаді в двох найбільших містах України в рамках пілотного проекту запрацюють перші відеокамери для контролю за дотриманням масочного режиму і соціальної дистанції. З’являться такі камери в Києві і Харкові.

Про це повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузин.

За його словами, мова йде про проведення пілотного дослідження, яке ініціювала Всесвітня організація охорони здоров’я і підтримав МОЗ України.

Кузін говорить, що встановлені відеокамери будуть визначати «деперсоналізувати оцінку умовного відсотка» дотримання карантинних норм.

«В автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять повз камери або в зоні її дії, і скільки з них в масках, скільки дотримуються дистанції», – пояснив він.

За словами головного санітарного лікаря, вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи і встановлення таких камер. Камери запрацюють не раніше 1 листопада 2021. Перші результати будуть відомі вже через два тижні.

Кузин запевняє, що сцецкамери не проводитимуть ніяку ідентифікацію людей, будуть зберігати персональні або конфіденційні дані або навіть саму плівку, на яку може вестися запис.