У міжнародному суді в Гаазі розпочали розслідувати воєнні злочини РФ проти України

Міжнародний суд в Гаазі розпочав процес розслідування воєнних злочинів РФ в Україні. Процедуру ініціювали після звернення 39 держав-учасниць.

Про це повідомляє Міжнародний кримінальний суд. За словами прокурора суду ООН Каріма Хана, розслідування почнуть не від повномасштабного вторгнення 24 лютого, а від 21 листопада 2013 року. Таким чином охоплять будь-які попередні та поточні звинувачення у військових злочинах. Зокрема злочини проти людства та геноцид, який був скоєний на “будь-якій частині терен України будь-якою особою”.

Прокурор закликав усіх, хто бере участь у бойових діях в Україні, суворо дотримуватися чинних норм міжнародного гуманітарного права.

“Жодна особа в ситуації в Україні не має ліцензії на вчинення злочинів під юрисдикцією Міжнародного кримінального суду”, — наголосив Карім Хан.

Також під час судового процесу важлива підтримка держав-учасниць та міжнародного співтовариства. Робота зі збирання доказів розпочалася.

“Ми прагнемо розв’язувати невіддільні проблеми, що виникають під час проведення цих розслідувань. Тому я прагну до партнерства та вкладу всіх держав, щоб задовольнити нашу потребу у додаткових ресурсах у всіх ситуаціях, якими займається моє Управління”, — йдеться у повідомленні.

  • Нагадаємо, Міжнародний суд ООН проведе перші слухання за позовом України проти Росії, агресивні дії якої призвели до “геноциду” українського народу, 7 та 8 березня.
  • Міністр юстиції Великої Британії Домінік Рааб повідомив, що його країна допомогатиме з розшуком російських воєначальників, які виконують злочинні накази президента РФ Володимира Путіна та скоюють військові злочини.